Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Falfestékek színkeveréssel:...

Tzorro kérdése:

Falfestékek színkeveréssel: miből és mennyiért?

Figyelt kérdés

Milyen festékekből érdemes színkártyáról kevertetni beltéri falfestéket, és kb. mennyibe kerülnek, tól-ig? Egy helyen tudom, hogy kb. 3000 Ft egy liter, az szerintem horror... Van valakinek tapasztalata?


Héra, Poli-Farbe, Supralux, stb. állítólag nem is túl jó, Tikkurila és mások meg túl drágák. Mit ajánlotok?



2012. ápr. 17. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
praktiker stb elvileg ingyenesen kevernek..jupol héra jó minőség
2012. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kellene fontolni, hogy egyáltalán érdemes-e színezni a falakat. Régen mindenkinek megfelelt a fehér. A fehérnél kevesebb megvilágítás is elég, könnyű javítani ha később sérülne. És ha kevesebbet vettél, akkor könnyen vehetsz még hozzá. Diszperz fehér festéket már 1800ft/vödör áron kapsz. Akkor megéri színezni?


Amúgy vannak színező paszták, fúrógépbe fogható festékkeverővel te is tudsz keverni. De kétszer ugyanolyan színt sosem fogsz tudni kikeverni (tapasztalat).

2012. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés már eldőlt, mindent aszerint vettünk és rendeltünk a felújításhoz, hogy a falak színesek lesznek. Mondjuk ha fehér lenne, akkor se hiszem, hogy ilyen olcsón megúsztuk volna, alap fehér festékeket is olyan 10.000 körül láttam jobb márkákból. De ha már színre keverés, akkor színkártyáról, pont azért, amit írtál, hogy újra meg tudjuk később rendelni, ha szükséges. A kérdés főként a bázis: Héra Prémium matt, vagy Caparol Indeko, vagy esetleg Tikkurila feelings? Extra matt festéket szeretnénk, elvileg mind a három az, ezekről nincsen valakinek tapasztalata?
2012. ápr. 19. 07:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!