Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyi idő alatt tudok annyira...

Mennyi idő alatt tudok annyira megtanulni varrni, hogy egy patchworkos falvédőt szépre megcsináljak?

Figyelt kérdés
Gyerekemnek szeretnék készíteni falvédőt, de eddig nem sok közöm volt a varráshoz, érdemes belevágnom?
2012. máj. 2. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen érdemes. Nem olyan nehéz megcsinálni. A legfontosabb szempont, hogy megtanulj egyenesen varrni, ezt néhány óra gyakorlással el lehet sajátítani. Utána már csak a fantáziád szab határokat (meg persze az anyagkészleted).

Jótanács:

1. Kartonpapírból vágj sablonokat, ezek alapján vágd ki az anyagdarabokat, mert így minden négyzet, háromszög egyforma lesz és kisebb az esélye, hogy elcsúszol.

2. Ha végezték egy-egy sorral, vagy részleggel, akkor összeillesztés előtt a varrásokat mindig vasald le, mert így lesz szép pontos és egyenes.

2012. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még egyet elfelejtettem: Olyan anyagot, ami ereszti a színét ne használj, mert összefoghatja a többi részét a munkádnak mosáskor.
2012. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! A biztatást is! :)

Még ha esetleg valami "szakirodalomban" is tudnál segíteni, az nagyon jó lenne.

Eddig interneten olvastam róla, de szívesen veszek könyvet is, ha van olyan, ami jó kezdőknek.

2012. máj. 2. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy egyszer az Alexandrában vettem egy kis néhány-száz forintos füzetet és abból álltam neki. Ott leírták kb. ugyanazokat a tanácsokat, amiket írtam, aztán a többi jött magától. Más szakirodalmat én sem használtam, az interneten a képkeresőbe, ha beírod, hogy patchwork nagyon sok képet találsz, onnan lehet igazán jó ötleteket meríteni. A patchworkben igazán az a jó, hogy az anyagok, színek és formák variálásával tudsz nagyon jó dolgokat kihozni. Igazi szaktudás nem kell hozzá, csak fantázia. De vigyázz, mert nagyon rá fogsz kapni! A falvédő után jönnek a párnák, ágytakarók, ablakpárnák. Nálunk még a kutya takarója is foltvarrásos :-)))
2012. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:)))

Ez jól hangzik! Örülnék ha tényleg ennyire bejönne nálunk is!

Köszi még1x!

2012. máj. 2. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Csak, hogy kedvet csináljak (nem jó minőség!)


[link]


[link]

2012. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Könyvek:

Perjes Erzsébet: Foltvarrás

Gundi Beyermann-Brnecker: Foltvarrás népies stílusban

Dolányi Anna:100 foltos ötlet

Lehet,hogy csak használtan kapod meg.

Még annyit at előzőekhez: sablont te is tudsz készíteni. A szabáshoz nem kell a vágókés,elég egy jó tapétavágó.

2012. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a belinkelt takarót és a könyveket is!

Új könyvből tudnál ajánlani valamit? Amit tuti meg tudok vásárolni?

2012. máj. 7. 14:22
 9/9 anonim ***** válasza:

A Libriben a következő könyvek vannak:


[link]


Meg is tudod rendelni őket.

2012. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!