Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri új faajtót mivel kell...

Beltéri új faajtót mivel kell először lekezelni?

Figyelt kérdés
Mi vastaglazúrra gondoltunk, de azt mondták, hogy lenolajkencével is be kell engedni előtte.
2008. ápr. 23. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
lenolajjal kell bekenni előtte,mert az betömiti a réseket és a szu nem tud belemenni.
2008. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak attól félek ,a lenolajkencétől sötét lesz. Mi világosra (kőris) szeretnénk beengedni.
2008. ápr. 24. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
valamivel sötétebb lesz de nem sokkal .mi ma kentük be lenolajjal és nagyon picit lett sötétebb de nemlehet észervenni rajta. a lenolaj egyépként sötét szinü de ha felkened teljesen átlátszo.Anyival lesz sötétebb ha bekened mintha átlátszom festékkel kented volna le.Szerintem ne félj tőle de ha félsz akkor nézd meg egy olyan fán amit nemhasználsz vagy az ajto legfölselyén .
2008. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én túl vagyok már pár 100nm lambérián, néhány beépített szekrényen, stb... De, minden fadarab más- és más.

A lenolajos alapozás előnyös, de nem feltétlen szükséges szerintem. A színt mindenképpen elviszi a lenolaj, lazúrtól függően kisebb-nagyobb mértékben. A lenolaj beszívódására hagyj elég időt, akár több napot is, a felesleget utána feltétlenül töröld le!

Ha nem alapozol, akkor viszont arra számíts, hogy az első 1-2 réteget a fa magába fogja rántani. Az első pár réteg között ezért érdemes hatásszünetet tartani. Ha az ember magának csinálja megteheti, másnak dolgozva nem igazán. A lényeg, hogy a fa tökéletesen száraz legyen, valamint zsír, és pormentes. Mire tökéletes lesz a felület, addig lehet, hogy 4-szer át kell kenni vékonyan, de a fától függően akár többször is! A réteg számát hangsúlyozom: befolyásolja a fa keménysége, a lazúr minősége (azonos típusnál is lehet eltérés a különböző színekben), az előkezelés minősége (csiszolt, vagy nem csiszolt felület) -többek között, de azt, hogy mikor van az elég, neked kell meglátni mert nincs szent írás rá.

2008. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!