Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Telefn töltése elemről?

Telefn töltése elemről?

Figyelt kérdés

Telefon töltés elemről?

ha vennék 4 db 1,2 v os kb 2,5 mAh akkumlátort(AA) ezeket sorosan összekötném és egy [link] ilyet is bekötnék akkor azzal lehetne telefont tölteni?? :D elvileg ez az ic mindig fixen 5 v ad le. És tkp hol tudok venni ilyen 78 L 05 ic-t ha bemegyek egy sima villanyszerelési boltba ott kaphatok?? (ózd) Ez az ic megoldaná e azt hogy ha az elem gyengébb mint a telefon aksija ne töltsön vissza? vagyok forrasztásba nagyon jártas de szerintem megoldom :D


2012. máj. 20. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
*nem vagyok forrasztásba nagyon jártas de szerintem megoldom :D
2012. máj. 20. 16:34
 2/7 anonim ***** válasza:

A négy darab akksi csak 4.8 Voltot produkál!

A 7805-ös stabilizátornak kell legalább 7-8 Volt, hogy működni tudjon. "Síma villanyszerelési boltban" nem kapsz IC-t.

Ha ennyire vagy jártas az elektronikában, akkor inkább bízd rá valakire aki jobban ért hozzá.

2012. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ilyen gyors telefon töltőket ha mindenképpen elemes töltőre van szükséged. Én régen láttam ilyet egy áruházba nem tudom már melyikbe ott olyan volt hogy bele kellett tenned néhány elemet és azzal tölthetted fel a telefonodat persze nem fullosra de olyan 50% os töltetséget biztosított. Haverom vett ilyet ő túrázásokhoz meg sátorozásoknál használta ezt.
2012. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha az ic nélkül kötném össze csak simán az elem azt olvastam az a 0,2 v nem számít sokat
2012. máj. 20. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű ez!

Valóban, a 0.2 Volt nem sok de: Ahogy "töltődik" a telefon, úgy "merül" a töltő akkumulátor is! Elméletileg kiegyenlítődik a töltés és mindkettőben lesz 2.4 Volt!

Jó ez neked?

2012. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz :D még van eggy ötletem esetleg erről vélemény ?? veszek egy 12 V aksit ilyesmit [link] (ez nem fojhatki ugy gondolom) és egy autós telefontöltőt kötök rá
2012. máj. 20. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán ez a legjobb megoldás.
2012. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!