Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet cipősdobozt textill...

Hogy lehet cipősdobozt textillel szépen bevonni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen jó minőségű ragasztóval. Én azt javasolnám, hogy olyannal próbálkozz, ami a cipőt is megfogja. Most ríttig nem jut eszembe a neve, de ilyen sárga-fekete dobozban van, maga a ragasztó is srága és mindent megfog. (én ezzel próbálkoznék.

Méretre vágnám, bevágnám a sarkait is, egy kis átfedést hagynék, nehogy lyuk legyen, aztán először leragasztanám az alját, majd ha az megszáradt akkor szépen körbe az oldalait is.


(Ha kívülről szeretnéd bevonni, akkor is így próbálkoznék, ami gondot okozhat, az mondjuk a csúszós felület. Ebben az esetben a tetején belehajtanék a dobozba is valamennyi anyagot, így hátha jobban tart. Nomeg túl vékony anyag sem jó hozzá... Nem tudom, én így próbálkoznék, de nem tudom mi sülne ki belőle.

2012. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kétoldalú ragasztócsíkkal csináltam, a doboz széleit beragasztottam és ráfeszítve beborítottam. Egész szép lett, tartós is.
2012. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na ez eszembe sem jutott, de valóban jobb ötletnek tűnik, mint maszatolni a folyékony ragasztóval. :) Első voltam.
2012. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az hosszútávon lehet, hogy tartósabb, de nem ázik át az anyag?
2012. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, mint említettem nem próbáltam még... Ha át is ázik ez a ragasztó szépen szárad, nem valószínű, hogy marad utána nyoma. A ragasztó csík viszont egyértelműen kényelmesebb, mint ragasztóval maszatolni az biztos.
2012. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kontaktragasztóra gondoltok, mint pl a palmatex, palmafix.

Átázik tőle az anyag, és ahol bekented, száradás otán keményebb is lesz.

a kétoldalas ragasztó jó, de ne a szivacsost, hanem a szőnyegragit vedd belőle.

2012. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit én használok a bőrboltban szoktam venni, sárga tekercs és nagyon erős. Különböző szélességben kapható, olyan fátyolszerű cucc.
2012. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2012. máj. 25. 14:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha decoupage ragasztólakkal ragasztod, még vízálló is lesz.

[link]

2012. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!