Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztalosok segítségét kérném:...

Asztalosok segítségét kérném: mit kell csinálni egy ilyen bútorral (kép lenn)?

Figyelt kérdés

[link]


Tipikus hatvanas évekbeli fa íróasztal, lakkozott. Szeretném felújítani, átfesteni. Vagy egy sötétebb lazúrra, vagy fehér zománcra gondoltam. Kérdésem: ez kivitelezhető-e, és ha igen, hogyan? Gondolom, le kell csiszolni, de még sosem csiszoltam lakkozott bútort. Kell valami spéci szerszám hozzá, vagy essek neki bátran a csiszológéppel? Nem csak karcolni fogja?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. máj. 24. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok szakképzett asztalos de valamit konyítok a témában. Ahogy elnézem szép kis lakkréteg van a tetején ezt géppel csiszolhatod ugyan csak legyen sok csiszoló papírod kéznél mert ezt megfogja égetni és akkor dobhatod el a papírt. Én először kézzel ugranék neki hogy kicsit felkarcolja meg kopjon aztán körkörösen géppel csiszolhatod tovább. A nem lakkozott részeit simán csiszolhatod géppel nem lesz baja illetve a lábait én csak kézzel csiszolnám mert géppel könnyen legyalulhatod az éleit, és akkor ronda lesz
2012. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Leírom, hogy csinálnám.

Kézzel nem állnék neki, mert ezeken a bútorokon elég vastag a lakkréteg, mivel szinte öntötték rájuk akkoriban.

Kölcsönözz ki egy kézi excenter csiszológépet.

Így néz ki: [link]

Vegyél hozzá csiszolókorongot. 80-as, 100-as, valamint 150-es papír fog kelleni.

Ami még biztos, hogy ez egy furnérozott faforgács asztallap,( a képen látszik, világos-sötétebb csíkozású), ezért óvatosan kell csiszolni, nehogy átcsiszold.

Kezdd el csiszolni a 80-assal. Szedd le a lakkot, aztán 100-assal finomitsd. Látni fogod, hol van még lakk és hol a furnér. A végén a 150-es papírral, szálirányba! csiszold meg, hogy a keresztkarcokat eltüntesd.

Szerintem a fehér zománc olyan várótermi lenne, a lazúrt sem ajánlanám.

Ha alaposan megcsiszoltad, inkább pácold és lakkozzd le. Sokkal szebb lesz.

2012. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! a szalagcsiszoló nem jó a feladatra? olyanom van itthon.
2012. máj. 24. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok, asztalos.

Nem a legjobb, mert sokat csiszolhat le,nem lehet úgy kontrollálni és nagyon könnyen át lehet csiszolni a furnért (alig 1 mm vastag), valamint bele is kaphat az anyagba. Ez finom munka, mindenképp az excenterest javaslom. Lehet bérelni gépkölcsönzőben.

2012. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha festeni akarod,akkor ne csiszold le a lakkot,csak érdesítsd meg.Majd portalanítani kell,utána 2 vékony rétegben lefesteni.

Ha a furnért ki is csiszolod véletlenül,a festék eltakarja.

Lazúrral vagy páccal nem próbálkoznék,mert ahhoz tökéletesen el kell tüntetni a lakkot,ami egy összeállított bútor esetében nem egyszerű.

2012. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!