Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fa kerítés felújítása, hogyan?

Fa kerítés felújítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Kb.9-10 éve volt utoljára lefestve a kerítés. Pár lécet a szú már lekezelt, ezeket szándékozzuk kicserélni. De a többi elég tűrhető állapotban van. A fő kérdésem az lenne, hogy folyékony fával szeretném kitölteni a repedéseket sérüléseket, akkor előtte (csiszolás után) kell-e alapozó, vagy elég: csiszolás-folyékony fa-festés.

A fém részekre külön festéket kell-e venni vagy létezik olyan ami fára és fémre egyaránt jó?


2012. jún. 8. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, igen én is be tudom ütni a google be, és ki is dobja, többek között ezt a cikket is, de a kérdésemre nem kaptam választ belőle. :) ;)Nem lazúrt, hanem teljesen fedő fafestéket szeretnék használni, pl superdec fafestéket.
2012. jún. 8. 07:36
 3/6 anonim ***** válasza:

én úgy csinálom, hogy a magasnyomású mosómmal leveretem a koszt és a régi felpattogzott festéket.


A kerítésléc tetejét, ami a legkitetteb része a fának, azt egyenként egy FLEX csiszolókorongal lecsiszolom, így sima lesz a teteje.


éles spaklival áttolom a felületeket, hogy a laza részek lejöjjenek


kicsit megcsiszolom, de nam kínlódok vele sikat


OLJFESTÉKKEL és alapozóval keverve átkenem hígan, a vasat is


olajfestékkel átkenem újra, de akkor már tömény festékkel. Amikor kész van egy 2 méteres rész, akkor lakbenzinbe mártogatott ecserttel a felvitt felstéket, ami még nem száradt meg, gyorsan áthúzom, ezzel feloldom a festéket és simább lesz és szétterül és jobban fedi a felületet.


kész

2012. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

olajfesték, mert tartós. A többi szép, de lepattog.


nagyon drágán lehet kapni német időjárás álló festéket, ami örökös. talán akkor érné meg, ha új kerítés fa lenne.


kerítés átfestésénél nem érdemes tökéletességre törekedni, a csiszolással és egyebekkel.

2012. jún. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ami kicsit korhadt, nem is kell kicserélni, csak flexel kicsiszolni és átkenni
2012. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyik az a német festék ami örök?
2012. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!