Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az alábbi dekopír fűrésszel...

Az alábbi dekopír fűrésszel át lehet vágni egy 20 mm vastag farostlemezt?

Figyelt kérdés

[link]

Egyszeri használatra (polc készítése) nem akarok nagyobb beruházást, tudom, hogy vannak jobb gépek is. Ez a készülék tud egyenesen vágni, vagy az az én ügyességemtől függ, hogy egyenes lesz-e a vágás? Egy régi nagyobb polcból szeretnék kisebbet készíteni.


2012. jún. 11. 12:30
 1/9 dirtboy ***** válasza:

lehet vágni vele igen.

hogy egyenes lesz e a vágás tőled függ.

egyenes vágásra olyan lapot rakj bele aminek nincs terpesztése,az nem fogja úgy tépni a szélét,szebb vágás lesz.

használj vezető vonalzót pl.egy másik egyenes fát rá szorítasz a polcodra és amellett tudod tolni a fűrészt, így egyenes lesz a vágás.

2012. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van olyan fűrész, ami egyenesen vág? Milyen lapra gondoltál, mert ez "szúrófűrész", nem?
2012. jún. 11. 15:08
 3/9 dirtboy ***** válasza:

van persze,

-kézi körfűrész de az is a stellerel csak

-hasító körfűrész szintén vezető vonalzóval

-lapszabász körfűrész gépek

ezek mind egyenesen,és szépen vágnak ha van vezető vonalzó.

lapszabásznál természetesen van mert másként nem lenne lapszabász.


igen az egy szúró fűrész amit kinéztél.

sokféle lap van hozzájuk.

-hosszban is eltérőek fog sűrűségben is eltérőek,van ami nincs terpesztve,van ami van

neked olyan kell ami nincs,sűrű fogú legyen.

azzal nem fogod kiszaggatni a szélét,szebb lesz a vágás de attól még azt is meg kell csiszolni.


rá raksz a polcra pl. pillanat szorítóval egy egyenes fát,annak mentén tolod a szúrófűrész talpának az oldalát.

így egyenes lesz a vágás,így nem kell körfűrészest keresni.

remélem érted.

2012. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezzel amit belinkeltem lehet szépen vágni? Vagy mit kell még hozzá venni, ami nem a tartozéka? Mi a pontos neve, hogy rá tudjak keresni?
2012. jún. 11. 15:29
 5/9 dirtboy ***** válasza:

mindegyik el lehet szépen vágni,ami az árukat meg határozza az a teljesítmény és a megbízhatóság.

ugyan úgy lehet egy jól működő gagyibb gépel is vágni mint egy minőségibb szúrófűrésszel.

arra hogy polcot vágj vele arra tökéletes lesz amit ki néztél.

2012. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De mit vegyek még hozzá? Írtad, hogy valamilyen "sűrű fogas" dolog kell.
2012. jún. 11. 15:56
 7/9 dirtboy ***** válasza:
ja hát az csak a lap bele
2012. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Milyen lap, azt nem adnak hozzá? Mit csinál az a lap?
2012. jún. 11. 21:35
 9/9 dirtboy ***** válasza:

nem tudom hogy adnak e majd hozzá vagy nem.

lehet szerintem külön is venni olyat.

az a lényege hogy oldal irányba nem állnak ki a fogak.

ha ki vannak hajtogatva /azaz terpesztve/ akkor azzal lehet kanyarítani és csak fa vágásra van.

neked olyan kell ami sűrű fogú és nincs terpeszte azaz a fogak a lap oldalától nem állnak kintebb.

kb ilyesmi fogsűrűség legyen.

[link]


ahol veszed a fűrészt ott kérjél lapot is hozzá és mond meg az eladónak hogy adjon sűrű fogú fűrészlapot egyenes vágáshoz.

2012. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!