Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék házilag megépíte...

Hogyan tudnék házilag megépíteni egy 100l-es pálinkafőzőt?

Figyelt kérdés

vagy van olyan illető aki ezek összerakásával foglalkozik, mert ez így nagyon drága.


[link]


[link]



2012. jún. 26. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon drágák.Tudsz maszekkal csináltatni saválóból az enyém is ilyen csak a csövek vannak rézből.50 literest hallottam 100 ezerért.De ez még mindíg drága.Én a helyedben nézelődnék hirdetési oldalakon és saváló főzőüstöt keresnék.Minek is mondják gulyáságyú?Ha olcsón tudnál szerezni azt át lehetne alakítani viszonylag egyszerűen , valami ilyesmire gondoltam csak olcsóbbra: [link]
2012. jún. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
olcsón kijönne tudom, de nekem kézi keverővel kéne, ahhoz meg rendesen át kéne alakítani, esetleg veszek vörösrézlemezt azt kihengerelni formára, és összeheggeszteni darabokból (aki ért hozzá, persze). Csak 1 dologtól fosok nehogy szétmenjen a hegesztés, nemtudom mennyire relatív.
2012. júl. 2. 18:14
 3/10 A kérdező kommentje:
ja meg ha szétmegy a heggesztés, akkor felrobbanok :D
2012. júl. 2. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már régóta főzőm a cefrét ezért érdekelne mit jelent az hogy kézikeverőset szeretnél mert ez nekem nem mond semmit
2012. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom full kezdő vagyok, csak gondolom hogy jobban hat a pálinkára. (ízére?állagára?karakteresebbé teszi-e?)
2012. júl. 15. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt írtad nem kézikeverős kell írtam nem tudom mit jelent , mond el, de te se tudod.Így nehéz lesz segíteni ha amit kérdezel se tudod elmagyarázni mit jelent.Mert a cefrét főzés közben nem szokták keverni.
2012. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de kézikeverős kell, ami az 1.linken van, hogy ne égjen le a cefre. Csak nemtudom eldönteni hogy a keverős pálinkafőzővel jobb-e a pálinka, mintha sima leégésgátlót tennék bele, és nem keverem a cefrét főzés közben.
2012. júl. 17. 10:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor bocs de én ilyenről nem hallottam.De biztosan jobb a dupla falú az enyém is olyan.
2012. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az biztos hogy jobb, de olyat abszolút nem tudok építeni, se pedig megvenni.
2012. júl. 18. 18:23
 10/10 anonim válasza:

Ha a pálinkafőző nem duplafalú akkor kell bele építeni keverőt mert, könnyen leéghet. a keverőnek az üst alján kell csak lennie. Ha nem akarsz keverőt akkor azt kiválthatod valamiféle ráccsal. viszont mi annyira ledaráljuk a cefrét hogy, szinte az egész fojós nincsenek benne csak igazán kis méretű darabok, tehát a rácsnak nálam nincs értelme. A duplafalú főzőkben, a cefre magától cirkulál. És soha nem fog neked leégni.

Tehát nem az teszi a pálinkát hogy van-e az üstödben keverő. Az a lényeg, hogy ne égjen le a cefre.

2015. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!