Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hagyományos kúpcserepek...

Hagyományos kúpcserepek habarcsolása, kikenése mivel történik?

Figyelt kérdés
Ezen a vidéken régen a cseréptetők kúpcserepeinek a rögzítését habarcsolással oldották meg. Így szeretném megoldani most is. A receptek tekintetében megoszlanak a vélemények. Van aki sima misungot, van aki mészhabarcsot, van aki cementes-meszes habarcsot ajánl. A SAKRET árul ilyen zsákos anyagot, de az megfizethetetlenül drága. Van valakinek erről közvetlen tapasztalata? Nem szeretném jövőre újra kezdeni, mert megrepedezett és kipergett a habarcsolás, úgyhogy bevált és kipróbált receptre lenne szükségem.

2012. júl. 13. 12:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Tökéletesen bevált. Nem pereg, nem reped, stabil, de kellőképpen rugalmas is. Volt azóta pár nagy vihar, semmi baja. A legolcsóbb, a Brocistore-ból vett Go-On ragasztót vettem, a zsákon olvasható előírás szerint kevertem. Alkonyatkor dolgoztam, nem tűző napsütésben, a cserepeket kikenés előtt alaposan lespricceltem vízzel. Ahová hozzáragadt a ragacs, csak leverni lehet.
2018. nov. 8. 15:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!