Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhában a strangban fölszáll...

Konyhában a strangban fölszálló műanyag csövek körüli réseket kitömíthetem purhabbal?

Figyelt kérdés
Mindig kajaszag van annak ellenére, hogy alig főzök, mivel ritkán vagyok otthon. Ha esetleg nem, akkor mivel? (Elég nehéz hozzáférni).
2012. júl. 17. 09:45
 1/6 gr. Shadow ***** válasza:
Inkább valamilyen (ha lehet akkor penészgátlós) sziloplasztot használj! Az ujjadról is a résbe kenheted ha nehezen férsz hozzá.
2012. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azzal az a gond, hogy abból rengeteg kellene mivel a csövek körül kb 2 centis hézag van körben. Meg aztán azt sem tudom mennyire tapadna, mivel ha jól tudom annál fontos hogy a felület tiszta legyen nem? Itt viszont... hajjaj:)
2012. júl. 17. 12:28
 3/6 gr. Shadow ***** válasza:

Az a baj hogy a purhab meg egy idő után porlani fog.

Ha nagy a hézag inkább tömd ki keményre gyúrt papírral szinte a födém síkjáig, azután kend ki az utolsó fél centit szilóval.

2012. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom panel/társasház.

Nagyszerű a szagmentesítésre az ötlet,de ha csőtörés/leáztatás lesz ugyanezen vizes strangon (feletted),,akkor ott így a víz sem tud tovább folyni lefelé és szépen a lakásba folyik be a víz.

Úgyhogy azért meggondolnám a 100%-os födém lezárást.

és először a szellőzést nézném át.

2012. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gr. Shadow ***** válasza:
Egyébként arra még nem gondoltál hogy a strang ajtaját szigeteld le?
2012. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Pur-hab jó lelet, ha nem éri fény, mert ott idővel elporlad.

Nem csak a felszálló csöveken érkezik a kajaszag, hanem a szellőző kürtőn keresztül is,(konyhában) aminek minden egymás feletti lakásban van leágazása. Eredetileg a szellőző-kürtőn keresztül kellene távoznia a szagoknak, amit motoros ventillátor szippant ki a tetőn keresztül, amennyiben működik az elszívó. Ha valamelyik kedves szomszéd plusz elszívót tesz a konyhájába és azt beköti ebbe a központi kürtőbe, ami végigmegy a házon, akkor nem sokat lehet tenni, mert benyomja a felette lévő lakásokba a szagot. Ha a tetőn működik a központi elszívó, akkor is.

Én annak idején leragasztottam ezt a nyílást, mert a kilencedikre jött fel a kínai albérlő-szag, aki a földszinten lakott. Ez még a kilencvenes években volt, most már a kínaiak házakban laknak és nem albérlők a panelban.

2012. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!