Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet-e pozdorjára csempézni,...

Lehet-e pozdorjára csempézni, ha igen hogyan. Milyen anyagok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 18:53
 1/10 Kon"troll" válasza:
Max flexibilis csemperagasztóval,de én nem ajánlom,mert másképp tágul-zsugorodik, mint egy téglából vagy gipszkartonból készült fal.
2012. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 horex ***** válasza:

Kontroll olvtárs!

Másképp tágul?? Bizonyára másképp, de lényegtelen, sőt mondanám ,mivel ragasztott forgács/fa semennyire sem


De ahogy mondod flexibilis ragasztó. De nem a hagyományos Cimsec, hanem diszperziós akrill ragasztót keressen a kérdező

2012. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De még 1-et (kettőt) kérdeznék : Ez a pozdorja egy faház, amiben fürdőszobát alakítok ki. A többi fal gipszkarton amihez a leírások szerint megvettem a folyékony fóliát ( Sakret ) aminek a felhasználási utasításában azt írják hogy a kartonhoz nem kell alapozó, de másfelületekre ajánlják az alapozás. Kérdés: ha lealapozom a pozdorját és rámegy a fólia, akkor csempézhetem-e flex ragasztóval. És hogy cifrázzam, a pozdorja ( szerintem a faház gyártó által ) egy rétegben le van festve, valószínűleg diszperziós festékkel, kérdés: le kell-e csiszolni? ( mert kaparni nem lehet annyira vékony a réteg ).

Köszönöm előre is a további válaszokat.

eserno

2012. júl. 24. 10:36
 4/10 anonim válasza:
Ebben az esetben jobb a lemosható valkid festék. Csempézni csak úgy lehet tartósan, ha a csempe közepét átfúrod /Widiafejes fúróval/ és díszcsavart alkalmazol!
2012. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 horex ***** válasza:

Üdv

Nincs tapasztalatom azzal a "fóliával", de két komponensnek irják, bizonyára jó felületet ad

Én a diszperzitnek nevezet festéket lecsiszolnám, az mindig bizonytalan felület. Csiszolóhálóval, nem smirglivel :)


Csempézni díszcsavarral??

Elméletnek nem rossz, de elég meredek átfúrni minden csempét. És hova, hogy lehetne rögzíteni??

Akkor már inkább tégla/csempe utánzós tapéta :)

[link]


Pozdorjára valamikor nagyon-nagyon régen ragasztottam csempét, azóta sem szóltak hogy lehullott

Ugyanakkor nem kedvelem a megoldást

Szigetelő anyagot felkenni, megköt és ragasztani a csempét, a véleményem.

2012. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a választ horex!

Úgy döntöttem megkockáztatom. Annyival megspékelem a dolgot, hogy felragasztok a fóliázás után egy réteg dryvit hálót, esetleg pár darab pozdorja csavarral megfogatom, és úgy kezdek csempézni.

eserno

2012. júl. 31. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Fára vagy más instabil felületre való burkolásra több megoldás is létezik. Lehet diszperziós ragasztóval, poliuretán alapú ragasztóval vagy olyan cementalapú ragasztóval, amit kifejezetten erre fejlesztettek ki. A diszperziós ragasztó hátránya, hogy a tartós vízterhelést nehezen tűri, vissza tud oldódni. A poliuretán alapú nagyon jó és erős kötést ad, viszont magasabb árszinten. Optimális megoldás az erre kifejlesztett cementbázisú ragasztó, amit ezen a kisfilmen lehet látni: http://www.youtube.com/watch?v=gNay-Ad1NlM&feature=related


Egyébként olyan kategóra, hogy fagyálló vagy flex nem létezik, szakítószilárdsági értéktől függően lehet normál (C1 besorolású 0,5 N/mm2 szakítószilárdság felett) vagy javított (C2 besorolású - 1 N/mm2 szakítószilárdság felett)

2012. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mi kb 25 éve építettük a faházunk, a szokványos módon ragasztott csempék a fürdőben és a konyhában is lehullottak. Csupán többletinfo!
2012. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Varga Norbert 2 válasza:
A legjob csempázás előtt gipszkartonnal burkolni
2013. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En is ragipszkartonoznek elotte impregnalt kartonnal. Fara nem ragasztanek csempet kozvetlenul.
2023. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!