Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék otthon műanyagot...

Hogyan tudnék otthon műanyagot olvasztani aztán pedig formába önteni?

Figyelt kérdés
images.amazon.com/images/G/01/toys/detail-page/c26-B00008BFZH-1-l.jpg látjátok rajta azt a piros propellert? Na van nekem egy olyanom és szeretnék még négyet csinálni belőle arra gondoltam hogy bele nyomom sóliszt gyurmába kiszárítom ez lenne a forma. És összeszednék itthon ilyen hulladék műanyagokat bele raknám egy edénybe megolvasztanám bele önteném a formába be a fagyasztóba várnék pár órát kiszedném a fagyóbol lehámoznám róla a gyurmát és kész is na mit szóltok hozzá? Vélemény vagy esetleg ötlet hogy mit kéne máshogyan csinálni?

2012. júl. 20. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még időben add fel, mert ez így nem fog menni :)

Nálunk a műanyagüzembemn is előírás szerint kikevert anyagokkal is 1 órába telik mire a technikusok belövik a gépet, hogy megfelelő anyag jöjjön ki belőle.


Rögtön kezdem ott, hogy az össze-vissza összeszedett anyagok nem fognak neked azonos hőmérsékleten megolvadni, illetve nincsenek olyan eszközeid amivel a hőfokot pontosan belőhetnéd.

Emellett a műanyag nem fog neked folyni és megszilárdulni, ahhoz túl sűrű anyag.

Azt már nem is említem, hogy a sóliszt gyurmába belenyomott eredeti után közel sem ugyanazt kapnád vissza.

2012. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Az olvasztott műanyag sem olyan halmazállapotú, mint az olvasztott fém, vagy a víz. Inkább mintha méz lenne, sűrű, nagy viszkozitású anyag, nehezen folyik. Nem véletlenül fröccsöntéssel készítik a műanyag tárgyak többségét.


Ezt viszont otthoni körülmények között megcsinálni egyszerűen illúzió...


Olyat még talán tudsz csinálni, hogy olajfürdőben melegítve egybeolvasztasz műanyagot, és ezt valamilyen formába beleöntöd - de ne számíts arra, hogy finom részleteket tudsz önteni, mert ahhoz túl sűrű az anyag.

Ha pedig emeled a hőmérsékletét, akkor megég, tehát az sem igazán jó...


Egyszerűbb ha inkább veszel még négy piros propellert :-)

2012. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A [link] oldalon, a "Makettező ABC-új" menüpontban keresd meg a "Műgyanta öntés olcsón, egyszerűen" cikket. Az talán irányt mutat.
2013. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Bármilyen ABS műanyagot csiszolópapírral, reszelővel, akármivel minél kissebb, de minimum 1-2mm darabokra darabolsz, óvatosan adagolva acetonnal addig kevergeted mígy el nem éred az általad kívánt halmazállapotot, nos ilyenkor nyugodtan öntheted formába, csak arra kell figyelni, hogy a forma valami olyan anyagból kell kitalálni, amin keresztül tud párologni az aceton, de így is 2-3nap mire szétszedheted.

Persze minőségre sosem lesz olyan, mintha fröccsöntő üzemben készült volna.

2014. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Meg kell nézni, hogy az alján a háromszög alakú nyilak milyen számot fognak körbe.


1: PET/PETE – Polietilén-tereftalát

termékek: üdítős, ásványvizes flakonok, poharak, néhány háztartási- és tisztálkodószer flakonja

2: HDPE – Nagysűrűségű polietilén

termékek: játékok, tejes flakonok, mosószerek, tisztítószerek, samponok, motorolaj flakonjai

3. V vagy PVC – Polivinilklorid

termékek: csövek, palackok, háztartási olaj palackja

4: LDPE – Kissűrűségű polietilén

termékek: fóliák, zacskók

5: PP – Polipropilén

termékek: palackok, joghurtos dobozok, krémsajtok, egyéb tejtermékek dobozai, mustáros, ketchupos flakonok, műanyag edények, tálcák, kulacsok, háztartási szerek flakonjai


Az 1-es PET palack anyaga matt fehér lesz olvasztás után és törik mint az üveg.

A2-est lehet olvasztással (175°C-on) egész jól újrahasznosítani otthon is. Ebből vannak a kupakok is, nem véletlen gyűjtik néha külön is őket.

Itt meg egy kis segítség.


https://www.youtube.com/watch?v=rpXq6mnbCus

2016. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DexaN válasza:
100%

A kupakok PP-ből vannak ha jól tudom, nem HDPE-ből, de mind a kettő újra olvasztható elvileg (csak ne keverd, mert a HDPE alacsonyabb olvadáspontú minta PP).

Én anno fehér HDPE flakonokat és vitaminos dobozokat olvasztottam meg gyúrmáztam össze sütőben, nem égett meg de bűzlött tőle az egész ház. Bár a monomerük nem toxikus a segédanyagaik ismeretének hiányában feladtam a kírérletezést, mert azok közt lehet mérgező(tárcsákat akartam belőlük esztergálni...).

2017. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!