Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen festékkel festhetnék...

Milyen festékkel festhetnék át egy ilyesmi régi szekrényt?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyanyám selejtezte ki, de jó állapotban van, nem is használta. Szeretném a kisfiam szobájába tenni, ezért valami vidám színűre szeretném. A beosztása jó, de vehetek még bele mindenféle modern szerelvényeket, hogy még praktikusabb legyen. Köszi! Egy béna, de lelkes anyuka!!! :)))



2012. júl. 25. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen festeni szeretnéd? (Nem lesz szép)


Főleg gyerekszobába szerintem jobb lenne dekor fóliát venni (akár több színben) és valami mintában felrakni rá. Szívárvány, vagy kedvenc színei, vagy ha nagyon kreatív vagy, rajzolhatsz és kivághatsz autót, virágot, vagy a nemének megfelelő mintát.

2012. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ágh Ferenc ***** válasza:
Azt hiszem a színek kitalálásában nem lenne problémád, hiszen az internet rengeteg ötletet ad! A festésre tudok egy egyszerű módszert! A színeket bármely valamire való kereskedés ki tudja keverni(Pl.:az OBI-ban is megcsinálják), csak találd ki milyet szeretnél! A legkönnyebb a selyemfényű festékek felvitele, bár kicsit drágább, de megéri az eredmény. Kellene venni egy velúr hengert (ez olyan kis méretű kb.15 cm-es henger, szintén van az OBI-ban) és ennek a segítségével nagyon szépen el lehet oszlatni a festéket! Javaslom, hogy egy külön ecsettel vidd fel a festéket a felületre és nagyjából kend szét és utána ezzel a hengerrel húzd át vizszintesen és függőlegesen is a bekent részt, meglátod egész jól fog működni! Persze ettől egy festő a falnak megy, de próbálkozz meg vele, remélem lesz sikerélményed! Ha esetleg nem takarna egyből, a száradás után lehet még egy réteget felvinni! Sok sikert!
2012. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

teddy henger kicsi lakozni ugy kérd,,,vezsel alapozót mond lazura kell mert első felulet lazur ehez adjon ,higitos alapozót telibe kened ne hagyj csikót,,,majd festékel másnap le fested 2 szer első réteg után 5 orával mehetsz a 2 dik réteggel rá....

de én igy hagynám sokalta szebb fóleg lassan antin lkesz piaci értéke már most 30 40 ezer ..tuuttira.

2012. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én tuti öntapadós tapétát raknék rá ! Mosható, tartós !

És nagyon nagy választék van, csak a fantáziádon múlik. Nekem két szekrénysorom van így, az egyik 20 éve, a másik 8 éve bírja kifogástalanul !

Nézz meg egy öntapadós tapéta katalógust !

2012. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Tapétáztam már hűtőszekrényt is csak fehérrel (mivel elütött a konyhabútor színétől), nagyon jól bírta.

Tapétáztam régi tipusu széles ajtókeretet, mai napig kifogástalan és mutatós. A festett már sárgul, csiszolni és újrafesteni kell. A tapétázottat nem !

És a kuka is új ruhát kapott, famintás öntapadós tapétából :) és így illik az étkező stílusához.

A lányom konyhabútorát is áttapétáztuk, két éve jól bírja, és ő választotta ízlésének megfelelően a tapétát.

Sajnos fotókat nem tudok róla feltenni, nem tudom hogy kell.

De egy kis ízelítő:


[link]

[link]

2012. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hűűűűű, köszi, aranyosak vagytok!


tetszik a tapéta is, meg fogom nézni a színeseket, mondjuk ez a tisztább megoldás.... :)

A festési praktikákat is köszönöm!!!!! :)

2012. júl. 26. 12:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Öntapadós tapéta javasló vagyok :

Ha emellett döntessz, akkor jól zsírtalanítani kell a felületet, polírozott bútorra is kiválóan tapad !

Én sebbenzint használtam. Puha, száraz ronggyal dolgozz. Ha nem sikerül valahol, akkor még frissen felszedheted, újra próbálhatod. Lesznek rajta pici lyukak. Vékonyhegyű tűvel szúrd meg, nyomd ki belőle a levegőt. Legalább 24 óráig szárad a tapéta ragasztós felülete, de utána gyönyörűen ki fog simulni a felületen.

Vágáshoz én a hagyományos zsiletet (félbetörve) használtam, az a legjobb. A ragasztott felülettel merőlegesen tartod szorosan, és csodásan vágja a tapétát.

Előtte csinálj egy kis próbát, amig rááll a kezed.

Nem fogsz csalódni a végeredményben, és nagyon tartós, jól kezelhető.

Sok sikert.

Enigma

2012. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!! akkor felkerekedek tapéta kereső körutamra !!!! :)))))
2012. júl. 26. 23:19
 9/9 anonim válasza:
Öntapadós tapétát itt is talász, kicsit szegényes a választék de nem rossz az ár: [link]
2012. júl. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!