Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Benzines fűnyírók közül...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Benzines fűnyírók közül melyik márkát ajánlotok, (MTD, Honda, Einhell, Fieldmann, Wolf Selection. )? Melyik tart "örökké"?

Figyelt kérdés

#amerikai #van különbség német
2012. júl. 31. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A honda nekünk nagyon bevált. 4,5 lóerős 5 éves, de még soha semmi probléma nem volt vele. A szezon elején mindig olaj, és légszűrőcsere, illetve ez év elején cseréltünk benne kést.
2012. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 dirtboy ***** válasza:
oleo mac-et tudom ajánlani,itt az önkormányzatnak is az van évek óta és bírja a strapát,havernak is az van és neki is évek óta jól működik.
2012. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
honda nálunk is bevállt
2012. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Honda
2012. aug. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Honda, az einhellt tavolrol keruld el!!!
2012. aug. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

A legnagyobb kérdés, hogy mennyit akarsz rá költeni? Egyáltalán, mekkor a telek ahol nyírni akarod a füvet?


A Honda szerintem nem gyárt fűnyírót, csak a motort adja hozzá. Az MTD fűnyírók Magyarországon készülnek, saját gyártású Thorx motorral (Kínai, de melyik nem?). 2 év garancia van rájuk. A szervízeseket kérdeztem anno és azt mondták, hogy az olaj legyen lecsrélve évente és nem lesz vele gond. Örökké egyik sem lesz jó, de 10 évet el kell mennie. A Wolf az MTD prémium márkája, de nem éri meg a felárat. A többit nem ismerem.

2012. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Ma már nem lehet jó vásárt csinálni. Manapság nem divat életre szóló, tartós holmikat gyártani, ilyet ne is várj. Sajnos. Ami korábban bevált márka, azok is vacakabbak lettek. Sőt ugyanaz a széria eltérő minőségű lehet akár 1-2 évvel később is, mert már nem ugyanonnan van az alkatrész, vagy változott az összeszerelés helye...

Sokszor noname gépekkel is el lehet boldogulni, mert az árukkal arányos a tartósságuk. Konkrét típusra kell rékeresni a neten és érdeklődni. Sokat nyom a latban a jó szervízháttér illetve szervizessel kell beszélni, ő mit ajánl. A rendesebbek megmondják, én már csak így vásárolok drágább gépet!

2012. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem az MTD 51 BC 5 - os tetszett meg, nem összekeverendő a BO-val. Kb. 5 lóerős és 51 cm a vágószélesség. Gondoltam rá hogy veszek egy Hondát 140EFT-ért, oldalkidobósat, de az MTD olyan 50 körül mozog. Ezért kérdeztem itt rá erre.


Az Einhell-t nem ajánlátok? pedig német, ha jól tudom.

2012. aug. 2. 14:42
 9/12 A kérdező kommentje:
nagyjából olyan 10x17 méteres területet kellene kaszálni vele.
2012. aug. 2. 14:43
 10/12 anonim válasza:

Arra a kis területre felesleges komolyabb fűnyíró. Én a helyedben ezt venném: [link]

Mellesleg, amit linkeltél, ahhoz nincs fűgyűjtő! Nekem, hiányozna...

2012. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!