Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szobafesteshez letezik öntapad...

Szobafesteshez letezik öntapados, kesöbb levehetö matrica-feleseg?

Figyelt kérdés

Sajnos nulla a tapasztalatom szobafestesben, meg sosem festettem.

Gyerekszobaban a plafont tervezem vilagos kekre festeni ugy, hogy feher vagy sarga, különbözö meretü csillagok legyenek rajta.

Ha lehetne ugy, hogy valamilyen öntapados matricaval festes elött odaragasztom a csillagot, majd utana lehuzom - van ilyen?

Vagy miutan kekre befestettem, fessek ra feherrel csillagot sajat kezüleg?

Vagy mas ötlet?



2012. aug. 17. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy látom szakszerű válasz még nem érkezett, úgyhogy leírom én hogy csinálnám:

Először ugye fehérrel lefested az egészet, majd vastagabb papírból vágsz sablont és ezt felragasztod egyszerű papírragasztóval (pl pritt). Persze csak apró pöttyökben kend be, hogy éppen fent maradjon. Ez azért jó, mert a víz oldja a ragasztót, nedves ruhával le tudod törölni majd a felületről az ottmaradt festéket. Ezután az egészet átfested kékkel, és mielőtt még megszáradna leszeded a sablont, hogy a széleinél ne kössön meg a kék festék és legyen csúnya.

Csinálhatod még úgy is, hogy ilyen sárga papír ragasztószalagból körbemaszkolod a csillag alakját és utána ecsettel, vagy pici hengerrel befested fehérre és még szintén száradás előtt eltávolítod a ragasztószalagot.

2012. aug. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet kapni öntapadós, sötétben világító cssillagokat, a csomagban több méret van, párszáz forint.
2012. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Semmikeppen sem vilagitosat akarok.

2012. aug. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!