Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi parasztház tetejének a...

Régi parasztház tetejének a szigeteléséhez a gerendázatot le kell cserélni?

Figyelt kérdés

Egy régi típusú cseréptetős parasztházunk van. Nem túl erős gerendázattal azt mondják (ehhez nem értek amit tapasztaltam hogy a legdurvább tetőszaggató viharokat úgy vészeltük át hogy egy cserepet nem vitt el a szél. Persze lehet csak szerencsénk volt.)


A tetőt viszont szigetelni kéne és jó lenne egy rendes padlásteret kialakítani mert gabonát már nem tárolunk ott régóta.


A teljes gerendázat cserélése viszont nagyon drága mulatság lenne. Meg lehet oldani enélkül is vagy tegyek le róla? Esetleg van valami támogatás az ilyesmire?


2012. aug. 21. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nincs szú a gerendában és nem korhadt, akkor fölösleges.
2012. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdéssel nincsen minden rendben.

A szigeteléshez a gerendázatnak addig nincsen semmi köze amíg komolyabb behajlás nélkül el tudja viselni a cserép+hó+szél terhelését.

A szigetelés alatt mit értesz hő vagy víz?

2012. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazad van. Elég slendriánul fogalmaztam meg a kérdést.


Szóval. Adott egy régi típusú parasztház, cseréptetővel.

[url= [link]


[url= [link]


[url= [link]


Ezt a tetőt jó lenne megemelni egy fél méterrel és padlástérnek kiépíteni. Vagy legalább leszigetelni, hogy ne távozzon el annyi hő.

A gerendákra viszont azt mondja a rokonom, hogy nagyon gyenge nem bírná el a szigetelést. Le kell cserélni őket.

2012. aug. 22. 14:57
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocs a linkekért

[link]

nem nagyon használok ilyent és persze hogy simán nem jön be...

2012. aug. 22. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi a cél?


Lakni szeretnétek benne vagy csak tárolni vm?

Miből van a födém?

Van a falakon körbe koszorú vagy csak a fagerendák tartják össze a házat?


Bocs a sok kérdésért, de nem akarok csípőből, hülyeséget mondani.

2012. aug. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem lenne rossz lakni, de igazából ha már spórolni tudnánk a hűtés/fűtés részén a háznak az is megérné. Szóval már a tárolás is elégséges (esetleg engem az se zavar ha megemelkedne a belsőház a kieső padlással és belül lehetne galériát fa állványzattal beépíteni).


Az új részen van koszorú ahogy néztem (a régin nincs). A födém gerendák deszkák és nád.

2012. aug. 22. 19:46
 7/10 A kérdező kommentje:

A Ház fordított L alakú. Vagyis az utca felőli szélesebb rész az új rés. Ez lett hozzáépítve a régi tornácos parasztházhoz. Ez egy téglaépület.


A Tornácos parasztház egy klasszikus tömésház. A hátsó falat megtámasztja egy frissen hozzáépített új épületrész (ennek figyeltünk hogy kifejezetten erős alapokat kapjon.)

2012. aug. 22. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
ha lakrészt akarsz kialakítani a tetőtérben, akkor sztem kellene a betonkoszorú, mert ha bírná is a gerenda (ami még kérdéses), a súly szétnyomná a falakat. ezt egyébként maga a tetőszerkezet is megtudja csinálni, öreg házaknál előfordul; a beton koszorú tartaná egybe és oszlatná el a súlyt.ha csak szigetelnéd az könnyebb megoldás.amennyiben nem látszó gerendás, akkor ki lehet fújni a közt cellulózzal, vagy kitölteni üveggyapottal. ha bent látszó gerendás, akkor a padláson élére állított deszkákkal kellene emelni egy ál padozatot, amit mint az előzőekben írtam szigetelsz és aztán osb lappal beborítanád.
2012. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A gerendák a képen nem látszanak meghajolva, ha nincsen benne bogár, rohadások akkor kár hozzányúlni.

Mindenképpen tanácsos a cserép+lécek leszedése, ha szükséges a 1-1 gerenda megerősítése, esetleg vékony pallókkal csökkenteni a közöket/ez csak a helyszínen dönthető el/.

Vissza: tetőfólia +párnafa+léc - eldönteni, hogy a régi cserép vagy új kerüljön fel /ehhez kell méretezni a tetőlécet is.

Hőszigetelés: a gerendákra merőleges párnafák lerakása közte gyapot szigetelés, tetején osb lap.

Fa gerendás födémre ráépíteni csak statikussal egyeztetés után érdemes.

Sok sikert!

2012. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ami a tetőléceket tartja az szerintem szarufa.
2012. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!