Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » óra készítés, ötletek?

óra készítés, ötletek?

Figyelt kérdés

ilyen órát szeretnék készíteni(esetleg venni de nem találtam jókat):

[link]

egész egyszerűnek tűnik, csak a "motorjához" nincs ötletem, mert a sima faliórának a fogaskereke nem olyan erős, hogy kifeszítve tartsa a papírt/műanyagot és hajtsa is.

Szóval ötletek



2012. aug. 25. 21:41
1 2
 1/11 eNerdzsy ***** válasza:
Ezt nem lehet házilag összebarkácsolni úgy, hogy pontos, megbízható és szép is legyen.
2012. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne?? ha ügyes és barkácsoló szellemű a készítő, akkor igenis meg lehet csinálni, számolgatni kell, hogy egy motor, ami tényleg meg tudja hajtani annak milyen a fordulatszáma, mennyire kell lelassítani, hogy jó legyen, és ahhoz milyen hosszú szalag kell... simán megoldható, csak érteni kell hozzá... én szerintem csinálok is egyet...
2012. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

meg lehet szépre csinálni, a szalagot meg ki lehet kísérletezni, számolni, hogy milyen hosszú legyen.Csak a motor a bajos, arra tudtok valamit??????

Ezelőtt próbálgattam rákötni egy sima óraszerkezetet, de az nem tudta stabilan forgatni.

2012. aug. 26. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:

hát igen, az nem elég erős ehhez, mert ebbe ugyebár be kell építeni egy rugós feszítőszerkezetet, hogy folyamatosan a megfelelő feszességet tartsa, mert a párától változik a papír mérete...

Motorra meg esetleg modell botokban kaphatsz valami jó tanácsot, ott lehet kapni mindenféle kis motort... :)

2012. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 fúróferkó ***** válasza:
A régebbi, ipari hőfokregisztrálókba van az motor (szinkron motor),ami neked kell ehhez.Ott is papírtekercset húz állandó sebességgel,némelyik éppen olyan seb.csökkentővel van egybeépítve, ami 24 órának felel meg.Van 24 ,220 voltos ,előre,hátra forgó.
2012. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 fúróferkó ***** válasza:

Az első válaszolónak csak annyit:van sok "házilag barkácsoló",akinek a szerszámozottságát megirigyelhetné néhány un.profi műhely,és ki is jön a keze közül szakszerű,precíz munka.

Van néhány ipari műhely,akinek hiába van ilyen olyan gépe ,nem tudja jól használni ,mert nincs hozzáértő embere.

2012. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a párára nem is gondoltam, de tényleg, köszi. esetleg ha olyan anyagból csinálnám mint amiből a poszterek vannak(a legtöbb "magazinban" van ilyen), az tartósabb, erősebb és nem is nehezebb, illetve ha az asztal szélén megtöröm a rostjait, akkor hajélkony is lesz. Mit gondoltok?
2012. aug. 26. 20:30
 8/11 A kérdező kommentje:
egyébként köszi az eddigi válaszokat
2012. aug. 26. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:
az a papír sem lesz jobb, mindenféleképpen kell bele építeni egy rugós feszítőt... nem láttál még olyat, hogy a poszter a falon "megereszkedik"?? :)
2012. aug. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

igaz, akkor marad a rugós feszítő:D, a motornak meg utána járok

köszi a válaszokat!

2012. aug. 27. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!