Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Építőiparban jártas, vagy...

Építőiparban jártas, vagy bárki aki ismeri az utókezelőszereket. Veszélyes anyag az Emcoril S utókezelőszer? Tovább lent

Figyelt kérdés
Van egy hordóm, valami utókezelőszer volt benne, Emcoril S a neve. Próbáltam neten utánanézni, de csak német nyelvű leírást találtam róla, Magyart nem. Szóval ebbe a hordóba szeretnék cefrét tenni, de nem tudom merjek-e. Ez az utókezelőszer valami viaszos anyag lehet, a hordóról úgy kellett levakarni, de még mindig van rajta egy kicsi, ha valaki tippet tud mivel szedjem le azt is szívesen veszem. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 27. 08:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ismerem közvetlenül az anyagot, én is csak elolvastam a német és angol nyelvű leírásokat.


A leírások alapján ez egy viasz és paraffinolaj keverék, amit a friss betonra öntenek, hogy azt védjék a napfénytől és a vízveszítéstől.


Maga a viasz és a paraffinolaj ártalmatlan anyagok. A viaszgyertyát kisgyerekek időnként megcsócsálják és nem lesz semmi bajuk, a paraffinolajat régebben pedig gyógyszertárban adták, mert lenyelve, az olajozó hatása miatt enyhe, mellékhatások nélküli hashajtó volt.


Szóval, ezt írják az adatlapok. Viszont, biztos nem gyógyszertári tisztaságú alapanyagokat használtak fel. Ezért felelősséget nem vállalok. Ha a bortól vagy pálinkától rádjönne a hasmars, ne engem okolj :)


Szerintem nem fogod tudni teljes mértékben leszedni a hordóról, mert ez az anyag be tud ivódni a fába. Lehet, hogy azért tették bele, hogy a hordó ne eresszen?

2012. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Műanyag hordó ez, ebben volt ez a szer, mondhatni ez a "csomagolása" :) Köszönöm neked a választ! Minden jót!
2012. szept. 2. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!