Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet-e (és ha igen, hogyan?...

Lehet-e (és ha igen, hogyan? ) 5 cm vastag hungarocell táblákat felragasztani pincefödémre illetve garázs menyezetre dübelezés nélkül?

Figyelt kérdés

Kohóhabsalak betonból épült a társasházunk a hetvenes években, amibe meglehetősen nehéz lyukakat fúrni. Ezért keresek olyan megoldást amivel elkerülhető lenne a dübelezés ami sok-sok fúrást igényelne.


Télen a gázszámlánk 38 ezer Ft-ot is eléri (év közben nem több mint 3 ezer Ft.) és ennek az egyik oka az, hogy lábaink lefagynak a hideg kövezeten.



2012. szept. 1. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

hali

Hogyha hőszigetelni akarsz akkor mindenképp azt a megoldást javaslom ,hogy:


Födém

Légréteg x cm

kőzetgyapot x cm

vékony hungarocel vagy gipszkarton.


Ez a legjobb hőszigetelő megoldás.

Ezen felűl ,ha tehetitek vegyetek vastag szőnyeget mert rengeteget szigetel az is illetve ,ha sétálsz nincs az a vad hideg érzésed.

Sok sikert!

/Nekünk is hasonló problémánk van csak a födémmel így egy épületgépész havert megkerestem aki ezt javasolta. Nem próbáltam így nem tudom ,hogy mennyire hasznos a tanács./

2012. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ilyent ***** válasza:
100%

Csak simán felragasztod. Belül nem kell dübel.

De akkor inkább 10cm vegyél.

2012. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Bence_ ***** válasza:

Jó az ötlet és a réteg rend is. Ha van rá keret akkor csinálja ezt.

Ha elfér akkor 10cm vagy 12cm-es polisztirol lapokat simán fel tudod tenni a ragasztójával. De poliuretán habbal is felrakhatod. Van ahol avval ragasztották. [link] így még ragasztót sem kell keverned. Talán így a legtisztább.

2012. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatotokat,


Első váloszolónak: jól hangzik, mert levegő zárványt is tartalmaz de sajnos erre most nincs se keret se szaki.


Ilyent: Mit értesz az alatt, hogy "belül nem kell dübel"?

Miért, mert "kívül" kell? Mi itt a belül és kívül?


Szóval szerinted dübelezés nélkül nem lehet megoldani?


Bence_: Köszi a tippet a purhabos ragasztóról!


Feltételezem, hogy a pince és a garázsok falai illetve a mennyezetei ki vannak meszelve vagy más fehér festékkel festve...


Szükséges valami előkészítési munkát csinálni a menyezeten vagy rögtön lehet ragasztani a hungarocell lapokat?


Hogyan kell a ragasztót felkenni a hungarocell lapokra, csak néhány helyen 5-10 cm-es foltokban, vagy körbe a perem mellett és a közepén, vagy teljesen be kell kenni illetve "festeni" a hungarocell táblák felső, ragasztott oldalát a ragasztóval?

2012. szept. 1. 21:54
 5/15 Ilyent ***** válasza:
100%

Ilyent: Mit értesz az alatt, hogy "belül nem kell dübel"?

Miért, mert "kívül" kell? Mi itt a belül és kívül?


A házon belül nem kell.

Kívül is 5cm felett és 5 méter felett lenne kötelező.

Házon belül van szerintem a mennyezet.


Ha meszelve van akkor meg spaklival átkaparod.

Utána nem árt egy pormegkötő.

Felvinni meg raksz egy olyant mint a dobókockán az 5-ős

Aztán felnyomod megütögeted egy kicsit léccel hogy szintbe legyen a többivel.

2012. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy utolsó írja, ha van meszelve. akkor kapargasd meg,aztán a dobókocka ötös alakzatban teszel kb 10-centi átmérőjű pogácsákat, és felnyomod, majd ha szépre akarod, akkor hosszabb deszkával "felütögeted"... én is így csináltam...

egy kőműves nekiállt úgy hogy telibe kente a hungarocell lapokat, és sorra potyogtak le a plafonról, el is küldtem, és a pogácsák már lassan 8 éve tartják tökéletesen...

Ja és felesleges megvenni a hozzá való ragasztót, vegyél sima csemperagasztót, olcsóbb, és igazából ugyanaz... :)

2012. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ilyent: Köszönöm a részletes magyarázatot és az extra segítséget.


Az utolsó válaszoló: Köszönöm a részletes magyarázatot, hogyha...

1) nem 5 hanem 10 cm-es hungarocellt rakok fel,

2) dübelezés nélkül,

3) menyezetre, nem falakra


...így is megfogja fogni a <b>csemperagasztó</b> a hungarocell táblákat?

2012. szept. 2. 10:33
 8/15 Bence_ ***** válasza:

Persze!

De a saját ragasztója sem vészes.

google ezt dobta ki [link] 1440ft

De általában 2000ft környékén biztosan kapsz.

2012. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
na igen, két ezer forintért biztosan kap, én meg megvettem a legolcsóbb csemperagasztót 890 Ft-ért... azért nem mindegy, és mint mondtam, 8 éve meg sem moccannak...
2012. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszait, még egy kérdés: nem esztétkikai szempontból hanem inkább gyakorlatiból, érdemes dryvit hálót ragasztani a hungarocell táblákra alulról, hogy még kissebb esély legyen arra, hogy valamelyik leválik, vagy csupán emiatt az ok miatt nem érdemes?
2012. szept. 3. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!