Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet körfűrésszel egy...

Hogyan lehet körfűrésszel egy lécet merőlegesen levágni?

Figyelt kérdés
Ha van mondjuk egy vezetőm és a léc vége merőleges, akkor tudnék újabb merőleges vágásokat csinálni, de ha kezdetben ferde, akkor hogyan lehet az első vágást merőlegesen megcsinálni? Valami egyszerű módszer van rá? Természetesen pontos vágásra lenne szükségem!

2012. szept. 4. 11:15
 1/4 fúróferkó ***** válasza:

A munkaasztalra ahol dolgozol pillanat szorítókkal rögzíts egy egy egyenes lécet merőlegesen a vágási iránnyal!

A vágandó munkadarabodat ehhez a léchez fogd,rögzítsd,aztán mehet a körfűrész.

2012. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fúróferkó ***** válasza:
Igen,elfelejtettem írni ugyanezen logikával ,szögmérővel bármilyen szögben rögzítheted a segédvezetődet.Így nemcsak 90 hanem tetszőleges szögben darabolhatsz.
2012. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Látom nem érted a kérdést. Pedig direkt jól leírtam.

A körfűrész rögzített, azt nem tudom mozgatni. A vezető lécet merőlegesen rögzíthetem, ezt írtam is, de ha a léc vége nem merőleges kezdetben, akkor hiába mozgatom a vezető mellett.

2012. szept. 4. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Rögtönzött (bevagdalható) derékszöggel csinálnám, ami persze fa.
2015. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!