Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel érdemes "kivésni" a...

Mivel érdemes "kivésni" a gipszkarton falat?

Figyelt kérdés
Bergmann csövet szeretnék két oldalról gipszkarton, belül üreges falba vezetni. Horonymaró sajnos nincs, de egy nem túl hosszú falszakaszról van szó.

2012. szept. 4. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A gipszkarton fal "alapból" max. 12mm vastag, ergo nem tudod "bevésni" a védőcsövet, mert átszakad. És még akkor számíthatsz a falban függőlegesen álló merevítőkkel amik -általában- 50-60cm. távolságra vannak egymástól. Ezeken is át kell vinni a csövet.
2012. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jav. Nem a "fal", hanem a gipszkarton borítás vastagságáról van szó!
2012. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Függőlegesen kéne belevágni, tehát a merevítőcső nem gond. Illetve a teljes lap átvágását gondolom.
2012. szept. 4. 12:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Én simán nekiesnék kis flexszel,de én csaj vagyok.
2012. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg a "kisflex" a legjobb ötlet, de nagyon porol!

Ha éles késsel/snitzerrel átvágod a papírkülsőt(párhuzamosan, kb ujjnyi szélességben) akkor egy széles tollú csavarhúzóval kikaparhatod a gipszet.

2012. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely mogotte es tudod melyik ponton nincs profil, vagy szerelo lec, akkor siman tapetavagoval (lehetoleg hosszu vizmertek mellett vezetve, ne szabad kezzel)tobbszoros vagas utan at tudod serulesmentesen vagni korbe azt a savot, ahol el szeretned vezetni. Ha bent van a cso, akkor a falon levo res szelet be kell 'iradalni', 'fozolni'. Magyarul kb 45fokos szogben le kell vagnod a vagas elet, hogy csapott legyen mind a negy oldalan. Ezt ugyanugy a kivagott darabon is el kell kovetned azert, hogyha majd felrakod akkor a vagasok talalkozasanal kialakult v-alak segiti a glettenek a tapadasat es nem lesz repedes stb. Fontos, hogy a kivagott karton legalabb 10 cm szeles legyen, mert ez alatt mar nehezebb dolgozni is vele es az eltuntetes sem egyszeru. A visszahelyezes elott a kepzett nyilason belul vizszintesen keresztbe cserepleceket, vagy profilokat kell helyezned legalabb 30 cm-enkent. A mereviteseket ugy kell elhelyezned, hogy a nyilas hatamogott a ket szelen legalabb 5-5 cm atfedes legyen. Ezeken a pontokon 1-1 csavarral megfogatod ugy, hogy a csavar ertelem szeruen epp a karton sikja ala menjen. Ha kesz az osszes athidalt merevites, akkor mehet vissza a kivagott, es szinten mar 'fozolt' resz. Nem kell agyoncsavarozni, a vagasoktol 3-5 cm-re kell egy-egy csavar. 10cm szeles kivagasnal ennyi eleg, de ha szelesebb csikot veszel ki, akkor mar kozepre is tehetsz (fuggoleges falon kb 15cm-es szorassal szoktuk rakni a csavarokat). Ha minden kesz, akkor lehetoleg uvegszalas szalagot hasznalj a vagasok kitoltesegor (Az ontapados a gyari (oldalso) szelek eltuntetesehez jobban alkalmas, de most sik feluleted van). Elobb egy sor glettet hordasz fel, majd egybol ravasalod a szalagot. Par orat varnod kell, mig csontra megszilardul. Ha ugyes voltal, akkor a masodik sor glettel tudsz olyan feluletet kepezni, melyet keves csiszolassal mar eszrevehetetlenne tudsz tenni. Bonyolutabb volt leirni, mint elkesziteni. :)))
2012. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Bonyolutabb volt leirni, mint elkesziteni. :)))"


Ékezetes betűk nélkül elolvasni is!

2012. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Angol a netbookom es az oprendszerem is (merthogy igy kell hasznaljam). De azert bocsanatot kerek mindenkitol, akit zavar. :)


A kerdeshez meg elfelejtettem:

Ne vesd meg sehol, ha egy mod van ra. Egy vesessel csak statikusan gyengited maglevo faladat, valamint barhogy javitod nagy az esely ra, hogy minden evben repedni fog a helyen.

2012. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Küldhetnél nekem is a "bergmann" csőből pár métert,régóta keresem én is:)) Közel 50 éve nem gyártják. Amire te gondolhatsz ez a MŰ III védőcső lehet.A gipszkarton falat egyébként akkor szerlejük amikor csak a váz áll vagy csak az egyik oldal van felcsavarozva. Szerintem keresd meg a toldást,vedd le a lapot ás a kábelt ott fűzd le. Vagy az élhetőbb megoldás a kábel csatorna.

Villszer.

2012. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!