Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem egy Szlovák gyártmányú,...

Vettem egy Szlovák gyártmányú,2kg-os, üvegszálas nyéllel ellátott hasító fejszét. Ha jól tudom valamilyen ragasztóval van rögzítve a nyél. Mennyit bírhat ez a ragasztás? Van valakinek tapasztalata az ilyen fejszével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2012. szept. 12. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy leesik-e a feje, akkor nem hiszem, bár még nem dolgoztam annyit ilyennel, hogy legyen ideje leesni... minden bizonnyal ezt úgy tervezik, hogy ne essen le, mert egy üvegszálas nyélnél nem tudod azt megcsinálni, mint egy fánál, hogy lötyög a fej, akkor beleverek egy éket és király... :)
2012. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztonságos a nyél. Egy alkalommal, favágás közben "mellévágtam", és az űvegszálas rész egy kicsit sérült az illesztésnél. Sebaj , gondoltam kicserélem egy fából készült nyélre. Egy teljes óráig ütöttem.vertem , satuban befogva, vésővel, és nagykalapáccsal. Azért nagy nehezen megadta magát, de bizton állíthatom, hogy én ilyen erős ragasztásos kötést még nem láttam.
2012. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valami több komponensű ragasztó lehet vagy epoxi gyanta.
2012. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. szept. 13. 19:33
 5/7 anonim válasza:
Habár nem mai a kérdés, de válaszolok. Az üvegszálas nyelet úgy rakják fel, hogy a baltát felmelegítik, kitágul, és ráhúzzák a nyelet. Visszahűtik. Nincs az a fa amitől lelezulna. Nagy csacsiság volt a másodiknak, hogy kicserélte fanyélre.
2017. febr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nisse válasza:
Igen, sosem csúszik ki a nyél, legfeljebb eltörik, bár ilyennel is egyszer találkoztam életemben, mindennapos favágás mellett
2018. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ZoltanSorter válasza:
Nekem intenzív használat után leesett a feje. Igaz egy no name Auchanban vásárolt 1250g os balta volt. Nem tört el csak elengedett a ragasztó. 2 komponensű epoxival megragasztottam azóta jó. Igaz hozzá kell tennem hogy hasogatáskor sokat beszorult a fába és feszegetve volt az is hozzájárult a ragasztó elengedéséhez.
2018. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!