Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Új dömötör tartály folyik...

Új dömötör tartály folyik alul minden egyes lehúzás után, szigetelés nem segít, hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Hétfőn vettünk egy dömötör tartályt (ez volt az egyetlen a boltban, ami felülre szerelhető és középcsöves volt), viszont ez egy nagy hulladék!


A tartály alatt lévő cső nem ér semmit, folyamatosan folyik benne a víz.


Itt egy kép az egészről:

[link]


A 9es cső rövid+egy egyszerű cső, a végén nincsen semmi, amibe "beakadhatna", tövig bedugom a tartályba, de még így sem meg végig benne, hanem van pár centi szabad rész felette belül, a tömítőgyűrű meg nem ér semmit, illetve az sem, ha rácsavarom a 10es gyűrűt.

Konkrétan minden egyes lehúzás után a 10es gyűrű megtelik vízzel, majd szépen onnan elkezd folyni a víz.

Az egész koncepciója nevetséges.


Tekertem rá vagy 12 méter tömítőszalagot+baromi sok szigszalagot, de még így is jön belőle a víz, az egész wc vízben áll!


Vettem javítószettet is, de olyan, mint halottnak a csók!


Vissza sajnos nem tudom vinni, mert szarrá ázott a doboza+mint mondtam nem volt másik megfelelő tartály.


Mi a megoldás?



2012. szept. 13. 03:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért szivárog mert feszül a tartályhoz képest(vagy nem függőleges a lefolyócső) maga a cső amiben lefolyik a víz,és emiatt szivárog. Ennek 100% pontosan kellene illeszkednie.

Megoldás(egyszerű):

Ezt a 9-es csövet mikor bele tolod a helyére akkor FBS tömítővel húzd körbe az ujjaddal itt az illesztést majd ekkor rá csavarod a takaró rózsát(10-es) vársz 20 percet és nem fog szivárogni.

(Figyelj arra hogy tök száraznak kell lennie rákenés előtt,mert nedvesen nem tapad rá a tömítő a műanyagra!!!)

Szó-szó valóban nem egy 1 túl praktikus ez a megoldás a dömötörnél,ez sajnos egy súlyos hibája az amúgy nagyon jó és egyszerű megbízható wc tartálynak.

Szikszalagos megoldás nem segít itt sosem.

2012. szept. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, voltam boltban, fbs nem volt, de vmi forrasztó, tömítő, vízálló pvc ragasztót vettem, kb mindenét bekentem a csőnek meg a tekerőjének, reggelre szárad meg, kíváncsi leszek milyen eredményt hoz.


Eddig kb többe került a sok cucc a tömítésre, mint maga a tartály. :S

2012. szept. 15. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!