Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Festeni szeretnék, kikapcsolód...

Festeni szeretnék, kikapcsolódásképpen, teljesen amatőr szinten. Akril, olaj vagy akvarell festékkel kezdjek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
diszperzit.....nálunk a kis szobában épp aktuális :D
2012. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más mind a három. Mit szeretnél? Olaj és kicsit az akril festékkel is jó "pacsmagolósan" kell festeni, nem sajnálni a festéket, keverni a színeket, egymásra rétegeket felvinni, amiket nem tudsz visszaszedni, hanem, ha hibázol, egy újabb réteggel tudsz javítani. Az olaj az értelemszerűen nem hígítható vízzel, és rettentő lassan szárad. Az akril sem sieti el a száradást, ez vízzel úgyahogy hígítható. Az akvarell ezeknek teljesen az ellenkezője. Annyi közük van egymáshoz, mint a széknek és a kádnak. Gyorsan szárad, vízzel vehetsz belőle vissza.. de hisz ismered.


Hogy melyikkel kezdj, az attól függ, melyikkel szeretnél kezdeni, semmit nem befolyásol.

2012. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 pékbalu válasza:
0%
trinát zomáctechnikával kezdeném :)
2012. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ha értlem szerűen akarsz vele foglakozni, és szakszerű megközelítéssel, nem árt előtte egy kicsit ceruzával foglalkozni, monokróm azaz egyszinű világos sötét árnyakkal rajzolni.Erre a legalkalmasabb a B2-es grafitceruza.


Nem árt egy kis ismerkedés a pasztellal.Ott ugyanúgy tudsz szineket keverni, átrajzolni,stb.


Kezdőként nem nagyon ajánlanám az olaj festékeket, mivel egyrészt drágábbak, mint az akril, valamint, ha színeket akarsz keverni, és nem tudod, mit mivel, egyhamar szürkés masszát kapsz belőle.

Javításokat pedig csak úgy tudsz végezni, ha a nem kívánt részeket spaklival, festőkéssel lekaparod.


Akrilnál más a helyzet.Ott vékonyabb rétegekkel is jól boldogulsz.A nem kívánt rétegeket csak elég átfesteni.Így kedvedre kisérletezgethetsz, mert nem történik baj akkor sem ha a vásznon, vagy farostlamezen a kész képed alatt akár 50 réteg is lapul.


Olajnál ez már a harmadok rétegnél megrepedezne.

2012. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minden választ hálásan köszönök,az utolsó segített ez esetben a legtöbbet(közben szereztem könyveket a témában de konkrétan erre a válaszra vártam)Köszi!
2012. szept. 27. 16:32
 6/9 anonim válasza:

Kredves 5-ös.Örülök,hogy segíthettem.Nem dicsekvésből írom,de,én már sok mindenen keresztül mentem a próbálkozásaim alatt.31 éve festek, különböző technikákkal.Ha úgy gondolod, hogy seretnél egy kis rutinra szert tenni, ami előbbre vinne az ügyben, nyugodtan kérdezz,akár priváton is.Válaszolok.


üdv.László

2012. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én a farkammal szoktam festeni mert abba mindig van anyag.

Amúgy nőkre szoktam festeni, mármint a hátukra és utána jól szétkenem rajtuk a spermámat az ecset helyett a nagy f*szommal! :)))))))))


Richárd voltam, sziasztok!

2012. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

László,köszönöm szépen a felajánlást,nagyon kedves volt!

Köszönjük Richárd...végülis ez is az önkifejezés egy módja:)

2012. okt. 6. 09:12
 9/9 anonim válasza:
Szerintem az aquarellel kezdd én úgymond haladóbb , jobb vagyok 8 ezt nem egóból ) járok festeni meg minden de szoal a taanárom mondta , mert mindegyiknek más a technikája szoal igazándiből tök mindegy h melyikkel de az olaj nagyon büdös a terpentin miat... :P sok szerencsét..
2012. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!