Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor leszerelése nélkül...

Radiátor leszerelése nélkül hogyan rakjam fel a falra a hőtükör fóliát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Kivágod a méretet, a radiátor felfüggesztésének megfelelő helyeken alulról bevágsz kb. háromnegyedig, illetve ameddig kell. A bevágás végénél kicsit szélesítheted is a lyukat, hogy ne tolja szét a felfüggesztővas, aztán egyszerűen felülről betolod a radiátor mögé.


Nekem így van fent. Én fel sem ragasztottam a falra. Így még jobb a szigetelése. Szobahőmérsékletű a fólia mögött a fal.

2012. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andraaas válasza:

Hello, én így csináltam:

- Méretre vágtam az anyagot.

- A hőtükör hátoldalára felragasztottam a hosszával párhuzamosan kétoldalú ragasztószalagot úgy, hogy a fóliát rajtahagytam.

- betettem a radiátor mögé és a fólia leszedése után odasimítottam a falhoz.


Két tanács:

A fólia sarkát még a radiátor mögé való becsúsztatás ELŐTT hajtsd fel, mert a radiátor mögött kínlódás lesz megkezdeni a fóliát :)


Először az ALSÓ csíkot simítsd a falhoz, mert így a felső odasimításakor meg tudod feszíteni a hőtükröt. Így egyáltalán nem, vagy alig marad hullámos.


Érdemes a magasság közepénél 40-50 centinként elhelyezni egy darab ragasztószalagot (erről teljesen szedd le a fóliát mielőtt beteszed a tükröt a helyére!), és a végén valami hosszú tárggyal odasimítani.

2012. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A kétoldalú ragasztó pár óra vagy nap után elválik a vakolt, festett felületekről. Ha a hőfólia hozzáér a radiátorhoz, már régen rossz, mert nem veri vissza a hősugarakat, hanem a közvetlen érintkezés miatt átvezeti a hőt a fóliába és a falra, pont ellenkező hatást kiváltva. Igazán érezhető és mérhető hatása, csak a falra rögzítéskor van, minden más esetben hatástalan, vagy negatív hatású.
2019. jan. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!