Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 5-6 éves gyerek milyen munkafo...

5-6 éves gyerek milyen munkafolyamatban tud segíteni?

Figyelt kérdés

otthoni asztalosműhelyben, kis fa bútort készítésben, a festésen kívül tud-e valamiben úgy "segíteni" egy kisgyerek, hogy biztos nem sérülhet meg?

Ha igen, miben?



2012. szept. 27. 22:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Festésben pont nem, mert nem biztonságos a festék kisgyereknek!!!


Mi az, asztalos vagy, és gyerekeket akarsz dolgoztatni??? Azt büntetik, tudod?


Vagy csak a kisfiad érdeklődik? Ott számára veszélyes dolgok vannak, én várnék pár évet.

De mondjuk egy smirglipapírral símogathatja a felületeket.

2012. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Söprés, a megmunkálandó felület portalanítása. Festeni meg csak védőcuccban festhet (kesztyű, védőszemüveg, összefesthető ruha), mert még nincsenek a finommotoros mozgásai olyan szinten, hogy ne festené össze magát is, meg a műhelyt.
2012. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Második, mennyivel intelligensebben válaszoltál, mint én... (pirulás)


első voltam

2012. szept. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

ovisoknak rajzolok barkácsműhelyt, és rajzolnák bele pár kisgyereket is. de lehet olyan lesz, hogy az egyik tartja a kezében a kereket, amit majd felszerelnek.


ha a festősnek 8 év körülit rajzolok, annak is kell védőszemüveg (kötényt, stb rajzolnék neki)?

2012. szept. 28. 00:13
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! 1. és 3. vagyok megint... bocs a beszólásért... szégyellem magam...


Ovisoknak lesz könyv? Érdemes akkor óvónőkkel konzultálnod erről. Én jó ötletnek tartom, hogy csak tartja a kereket stb. Mert a kisgyerek utánozni akarja a könyvbeli példaképeit, így jobb, ha világos előtte, hogy egy ovisnak milyen szerepe lehet: tartja a kereket, söpri a forgácsot, talán a végén kap is ajándékba az asztalos bácsitól egy kis zacskóba forgácsot a hörcsögeinek... :)

2012. szept. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

nem könyv, csak ilyen külön rajz .


a seprés jó lenne, csak az szerintem inkább záró munka, és nem illene az épp szerelő ember mellé. Az óvónőket megkérdezem, persze.

2012. szept. 28. 00:36
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja, és nem kell szégyenkezned! én is gondoltam, hátha félre érti valaki a kérdést, és esetleg azt hiszi, hogy gyerekmunkásokat akarnék fölbérelni :D
2012. szept. 28. 00:48
 8/17 anonim ***** válasza:

:D köszi...


Tehát a képen lesz egy asztalos, aki dolgozik, és hány kisgyereket akarsz mellé festeni?


Ha kettőt: egy nyújtja a kereket, egy meg csücsül egy magas széken, és onnan néz, kezében egy faragott mackó...

2012. szept. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
ilyen korban játszani kellene a gyereknek és nem pedig dolgoznia már. tényleg megérett ez a világ pusztulásra, hogy már 5 éves gyereket beakarsz vezetni a munka világába...
2012. szept. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó ahelyett, hogy okoskodsz inkább olvass vissza! Nem akar dolgoztatni senkit! Egy rajzhoz kell neki az infó! Jajj....
2012. szept. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!