Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hivatásszerű szobafestéshez...

Szaxxa kérdése:

Hivatásszerű szobafestéshez érdemes-e elektromos és vagy egyéb szerszámokra (elektromos henger, festékszóró, stb. ) beruházni?

Figyelt kérdés

Hamarosan hivatásos szobafestő leszek, és az lenne a kérdésem, hogy a profik használnak-e, ha igen, milyen fajta szerszámokat a falfestéshez?


Találtam a neten finom kis szerkentyűket:

Black&Decker festőhenger:

[link]


Black&Decker festékszórok:

[link]


Bosch elektromos festőhenger:

[link]


Bosch festékszóró:

[link]


Aztán persze van ez a Wagner is, aminek elég sok szerszáma is van...

[link]


Valaki használt ilyesmit? Tapasztalat? Arra gondoltam, mivel nagy felületekről van, és elméletileg nem is kevés időt lehet ilyen szerszámokkal spórolni, gyorsan megtérülne a beruházás. Vagy csak szerintem?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 3. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Üdv. Én ugyan villanyszerelő vagyok de jártam már néhány építkezésen.Festő brigádoknál nem láttam ilyen szerkezeteket.Ha jól megnézed ezek mind otthoni felhasználásra készültek,erős barkács kategória.

Ha jól sejtem nemrég végezhetted az iskolát, ott nem volt szerszám ismereti oktatás? Sok sikert a munkához!

2012. okt. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

"Hamarosan hivatásos szobafestő leszek"


Elég baj az! Látom nem tanultad a szakmát, csak minden tapasztalat nélkül belevágtál. Az a baj, hogy ilyen hozzá nem értő kóklerekkel van teli a magyar piac!


Egy rendes képzett szobafestő egy sima hengerrel a fél szobát csepegés, és foltok nélkül kifesti, amíg te ezeket a sz@rokat elővennéd. A képzettséget nem lehet pótolni ilyen vackokkal. Ha hozzám beállítana ilyenekkel egy "hivatásos szobafestő", úgy rúgnám ki, hogy lába sem érné a földet!

2012. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is "w3dzz" kollégának köszönöm a válaszát, és a jó kívánságot!


Értékelem a rendkívül hasznos hozzászólását az utolsó, kommentelőnek. Csak az lenne vele a probléma, hogy az ilyen "rutin meg az évek" típusú emberek mindig mindent jobban tudnak... De a baj nem itt kezdődik, hanem akkor, mikor piedesztára emelve magukat, teljesen lenézik azt, aki még csak kezdő, vagy csupán kevesebb tapasztalattal rendelkezik.


"Látom nem tanultad a szakmát..."

És igen, zseniális módon kitalálta (de miért is magázlak, egy csepp tiszteletet sem mutattál a "válaszodban"), nem tanultam a szakmát, ugyanis még 11 nap van a tanfolyam megkezdéséig. Csak azért tettem fel a kérdésem, mert érdekelne, hogy valaki próbálta-e ezeket a szerszámokat.


"...kóklerekkel van teli a magyar piac":

Sajnos nem tudom, hogy mennyire van kóklerekkel tele a piac, ugyanis mindig saját magamnak (eddig 3 teljes lakást és két családi háznak egy-egy komplett emeletét festettem ki, mikor hova költöznünk, illetve segítség ismerősnek, rokonnak és kivétel nélkül mindegyiket a teszkós 1290 ft-os diszperziós festékkel).

Az ország pedig az ilyen önjelölt zsenikkel van tele, azért tart ott, ahol...


Persze ez nem számít igazán tapasztalatnak, de mivel már használtam a hagyományos eszközöket, azért kértem tanácsot olyanoktól, akik már használtak más fajtát. Ebből kifolyólag fogalmam sincs, hogy az ilyen szó szerint senkik, akik csak az éteren keresztül nevüket sem felvállalva mernek beszólogatni az értelmes válaszra váróknak, miért is írogatnak ide? Süt rólad az önelégültség barátom...


Te figyelj, ha volt az ásó és a lapát földet túrni, akkor mért találták fel az exkavátorokat??? Vagy mért nem használnak a szobafestők még mindig ecsetet? Minek a teddy henger?? Gondolkodni kellene, és haladni a korral te vadember. Bár az előbbi valószínűleg nehezedre esne. Példát vehetnél "w3dzz" kommentelőtől. Ő is leírta, hogy hülyeség, de mégis kulturáltan tette.


Továbbiakban is jó munkát kívánok a névtelen senkinek!

2012. okt. 4. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Nos, kedves fölháborodott kérdező.


Amit írtam sajnos tapasztalatból írtam, és direkt bántó éllel, hogy nyomot hagyjon benned.

A festéssel kapcsolatos tapasztalataim: volt apósom szakmunkásban tanulta ezt a szakmát, nem egy sima tanfolyamon (bár sok "szobafestővel" szemben már ennyivel képzettebb leszel), hanem évekig. Ők pl. testnevelés órán létráról fociztak!!! Neki nem okozott gondot az egyébként szinte patyolat tiszta takarófólia megigazítása a létra lábával úgy, hogy a 7 fokú létrán áll a nagy vödörrel és a szerszámaival. Ő tudott 2 szín között olyan éles átmenetet festeni szabad kézzel, amit én max maszkoló szalaggal tudnék (nem nagyon használt, neki erre nem volt szüksége). Ha véletlenül elfogyott a színre kevert festéke (nem szokott neki, tudta, hogy mennyit kell bekeverni), mert kitaláltam, hogy még egy plussz falat kenjen le, ő simán utánakeverte azt az árnyalatot, úgy hogy nem lehet megmondani, hogy hol váltott. És még sorolhatnám, hogy mi mindent tanult meg a szakmunkásban, és tökéletesített mesteri szintre bő 40 év alatt.

Az a baj, hogy a munkaerő piac teli van olyan emberekkel, akik képzetlenek, és szakmájuk sincsen. Ma már nem divat szakmunkásba menni, mert milyen már, hogy valakinek nincs diplomája, de minimum érettségije. De ahhoz meg túl "egyszerű" vagy lusta ember, hogy tanuljon, így semmije nem lesz, de kell a pénz, hát beáll valami "egyszerűt" (=egyszerűnek tűnőt) csinálni, és így lesznek például a kókler, képzetlen szobafestők, akik lemásznak arrébb rakni a létrát, meg elektromos vackokkal próbálkozik, amik tényleg csak az egyszeri festőknek valók (de annyi pénzért még nekik sem).

2012. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ!

Mint szakmabelinek, elhiszem, hogy sok kókler van, bár szerencsére még mindig meg tudtam/tudtuk (feleségemmel) oldani az ilyen festős dolgokat.


Tehát akkor felejtősek az ilyen ketyerék, inkább a tapasztalatszerzés a lényeg. Értettem, és köszönöm a segítséget!

2012. okt. 6. 16:22
 6/6 Sracz66 válasza:
Üdv! Érdekes eszmecserét folytattok... A festők is használnak ilyen gépeket, csak nem ezeket. Ezek ugyanis alkalmatlanok ipari használatra, arra valók, hogy évente egy-két alkalommal elővedd és átfesd a bicót, esetleg az ajtót, vagy "kimeszeld" a fürdőszobát 5 perc alatt. A professzionális elektromos festő eszközök súlyos tízezreket kóstálnak, a kopó, cserélhető alkatrészeik is drágák, az esetleges javításukról már nem is beszélve. Ezért a festők többsége nem ruház be ilyenre, mert ebben az országban évekig dolgozhatna, mire az árát visszahozza, addigra pedig akár újat is vehet, mert amit addig használt, tönkrement. Ám ha már gépekben gondolkodol, akkor inkább a csiszolás-drótkefézés-felület előkészítés témakörben gondolj inkább ezekre, ezek a gépek jóval olcsóbbak és sokkal több időt nyerhetsz velük, mint a festékfelhordás gépesítésével. Egy kisflex különböző célú korongokkal, vagy egy rezgő- esetleg excentercsiszoló csodákra képes, de még egy egyszerű fúrógép drótkorongokkal is nagyban leegyszerűsítheti egy hagyományos vaskerítés drótkefézését.
2013. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!