Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi annak a szalagnak a neve...

Mi annak a szalagnak a neve amit festéshez használnak?

Figyelt kérdés
A plafon különböző színű lesz mint a többi oldalfal.Az a kérdésem,hogy mi annak a szalagnak,vagy sablonnak a speciális neve,amit hasznlnak ilyenkor!(Hogy a két szín tökéletesen el legyen választva egymástól)És nagyjából mennyibe kerül?

2012. okt. 6. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

előbb lefested a plafont, és az aljára végigragasztasz olyan vajfehéres papírszerű ragasztószalagot. Obiban, festékesboltban kapható, asszem takarószalag a neve.


A plafont picit lejjebb kell festeni, és ezzel fogod megakadályozni, hogy ráfessél. Az oldalfalat meg utána fogod festeni, de úgy, hogy egy kicsit festékezd össze a ragasztószalagot is, de csak kicsit! Aztán amikor lehúzod, szépen ott lesz vonalban elválasztva.


Ajánlott ugyanezzel az ablakot is körberagasztani festés előtt, hogy ne legyen festékes az üveg. Plusz az üveget én még újságpapírral is levédeném, hogy ne kelljen vele utána genyózni és összekarcolni.

2012. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Maszkolószalag a becsületes neve!
2012. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
TESA szalag!!
2012. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nehogy az Obiban vegyél, egy kis festékboltban sokkal olcsóbb. Amúgy nekem a Tesa nem jött be, mert túl erősen tapad és lekapja a festéket, vagy nagyon odatapad és nem jön le. Egyébként plafon-fal határon nem érdemes ilyet használni. Egy 3-5cm széles laposecsettel egész jól lehet csinálni, ahol meg elrontod, ott kijavítod kis (1 cm széles) ecsettel.
2012. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja még annyi, hogy a TESA drága is, nekem az olcsó, gagyi ragaszószalagok jöttek be. Könnyebb velük dolgozni, de én nyílászáróknál, parkettán használtam.
2012. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!