Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen megoldások vannak arra...

Milyen megoldások vannak arra hogy a csapból hamar jöjjön melegvíz?

Figyelt kérdés
Azért kérdezném ezt mivel a házunk csak gázcirkóval van ellátvan.A cirkó melegíti a vizet is és sajnos télen pl. rengeteg ideig kell folyatnom a vizet mire olyan meleg lesz amire szükségem van.mosogatásnál is rengeteg elmegy feleslegesen.Tudom hogy lehet bojlert felszerelni,de nálam az pl a csap fölé sehogy se lehetne,nem fér sehová mivel ablak van.Hallottam hogy van valamilyen szerkezet amit a cirkóhoz kell bekötni és akkor rögtön van melegvíz vagy valami hasonló.Nő vagyok nemigazán értek ezekhez a dolgokhoz.

2012. okt. 7. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom, a zuhanyzásról már ne is beszéljünk.
2012. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

rögtön? teleportálja a vizet vagy hogy? A melegvíznek el kell folynia a csapig, ez időbe kerül, plusz általában a csövek is hidegek, ott is van némi hőveszteség. ezt nem tudod kiküszöbölni, hacsak nem szigeteled körül a csöveket esetleg teszel mellé egy fűtőszálat, de az olyan beruházás, ami az életben nem térül meg.

Ha annyira spórolni akarsz, akkor gyűjtsd össze a vizet egy lábasba és használd fel később másra.

2012. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Cirkulációs vezeték fut párhuzamosan a mostani mellett,és ebben kering állandóan a melegvíz,közvetlen a csap előtt ágazik le,és egy kis szivattyú keringett.

Viszont cserébe állandóan gázt fogyasztasz ha használod épp ..ha nem,.. és ez nem olcsó mulatság,nem beszélve a beruházás sem 2 fillér.

Úgyhogy gondold át meg éri-e a dolog.

2012. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A #3-s megadta a helyes választ.

Ha csak a mosogatáshoz kell a melegvíz, akkor létezik alsó elhelyezésű(pult alá szerelhető) bojler is:

[link]

2012. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem tárolós cirkóm van. A cirkulációs vezetékben nem kering állandóan a víz, a szivattyút egy nyomógombbal indítom és az időzítő 1 perc után lekapcsol. Ez az idő pont elég levetkőzni a tusoláshoz, vagy előkészíteni a cuccokat a mosogatáshoz, és a csap nyitásakor már ott a melegvíz.
2012. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Harkonnen-ott a pont!
2012. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bence_ ***** válasza:
100%

Időzítő elektronikát tettem be a cirkulációs szivattyú elé.

Fél óránként megy 1 percet. Ez pont elég arra, hogy meleg legyen a víz.

De ez a megoldás csak ott működik ahol tároló van.

2012. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!