Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha legnagtyobb fokozatra...

Ha legnagtyobb fokozatra állított hűtőben 15 fok van, a fagyasztó része jól működik, a kompresszor pedig tűz forró. Mi lehet a baja? Javítható?

Figyelt kérdés
korábban másik rovatban tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban, de akkor még nem tudtam hogy hány fok van a hűtőben és nem éreztem hogy a kompi is meleg.
2012. okt. 20. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy kevés benne a hűtőközeg?

(mert mondjuk elillant egy kis repedésen)

A kompresszor nem jár állandóan?

2012. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
milyen hűtőről van szó? mert nem mindegy.
2012. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1válaszoló: és ha szilóval vagy valamivel betöböm azt a pici repedést ( kb 1 mm)?

2. válaszoló: LG 209VVS.

2012. okt. 20. 21:25
 4/10 A kérdező kommentje:
ja, nem jár állandóan a kompi.
2012. okt. 20. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pici repedésre a hűtőfolyadékot keringető kör valamelyik vezetékén gondoltam - ott pedig nincs értelme szilózni, olyan szakembert kell hívni aki ért a hűtőkhöz, beforrasztja, feltölti és mehet ha nincs más hiba.


Miért, te hol látsz rajta repedést? Ha 1 mm, akkor gondolom nem a hűtésért felelős körön (például valamelyik rézcsövön hátul), mert ha azon 1 mm-es repedés van akkor egyáltalán nem hűtene...

2012. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, nem biztos, de ez egy non-frost-os hűtő, tehát sosem kell leolvasztani, mert cirkulál benne a levegő. Ha ilyen a hűtő, akkor azt kell tenni, hogy vagy 4-5 napra átpakolod a cuccot belőle másik hűtőbe, és hagyod teljesen leolvadni, kiolvadni.

Mert ezeknek a hűtőknek szokott gondja lenni, hogy azok a rések, csövek, amiben a levegő cirkulál, befagynak a lecsapódó párától. Ha kiolvad teljesen, megoldódik a gond.


ha nem non-frost-os hűtő, akkor sajna nem tudom, de amit leírtál hibajelenség, az pont olyan, mint a mi hűtőnknél volt.

2012. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2012. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

sűrű elnézések!!!! a pici repedés a hűtőtérben van. bocsánat, de nem értek a lovakhoz. :)

na azért pihentetem kicsit hátha ...

2012. okt. 20. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Bármit csinálhatsz ebből sajnos elszökött a hűtőgáz.

Egyértelmű jeleit leírtad(magas hőmérséklet a hűtőtérben működő kompresszor mellett is,túlmelegedett kompresszor-ugyanis erőlködik elérni a beállított hőfokot de gáz hiányában nem tudja).

Azonnal áramtalanítsd mert a túlhevült kompresszor miatt kigyullad az egész hűtőszekrény!

És szólj egy hűtőgépszerelőnek aki ad r árajánlatot a gáztöltésre és beszabályozásra-bár készülj fel rá hogy nem lesz olcsó!

2012. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek! szomorúan, de lemondtam ahűtőről :( pedig olyan szép! konyhaszekrénynek még jó lenne, vagy apának szerszámosnak :) de száműzve lesz helyhiány miatt!
2012. okt. 21. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!