Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ütvefúróknál a fúrókapacitás...

Ütvefúróknál a fúrókapacitás a furat átmérőjét jelenti?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy igen. Viszont most az egyik szórólapon ez áll egy 500 W-os gép mellett. Max fúrásMÉLYSÉG fában 20 mm fémben 13 mm. Nyugtassatok meg, hogy ez csak elírás és a fúrókapacitásra gondoltak, nem a furat hosszára.
2012. nov. 2. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig ténylég furat hosszára gondolnak akármilyen meglepő!

Átmérő nemigazán lehet mert ebben a kategóriában az szabvány szerint 10-13 mm.

Mélység az stimmelhet hiszen egy 500 W-os gép nemigen tud többet az is csoda ha ezt a mélységet egybe átviszi gond nélkül.

2012. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 centi mélység fában max??? Egy 500 W-os gép? Ugye most csak viccelsz? :D Ezt nem tudom felfogni egyszerűen. Amúgy a 10-13 cm amit írsz az a tokmány befogási képessége, de maga a furat átmérő akár lehet nagyobb is, ha beteszel mondjuk egy 25-ös műfúrószárat.
2012. nov. 2. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább átmérő lenne. Egy jó 13-as fúrót átviszi a gerendán is az 500 wattos gép. A szórólapok össze vissza használják a fúrásmélység/furatátmérőt.
2012. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is, ezért is kérdeztem. 2 cm max furatmélység fában egy 500 W-os géppel az már vicc lenne.
2012. nov. 2. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát majd kiderül! Eladókét sok 500 W-os gépet láttam már ami nem sokkal bírt többet mint ez esetben is le van írva a vevők meg mindig hitetlenkednek ha mondjuk nekik.

500 W nem való igazi fúrónak, ütvefúrónak egyenesen nevetséges de hát míg kereslet van rá addig gyártják!

2012. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem a gagyi fúrókról van szó. Ács barátomnak egy 500-as Bosch gépe van, ő a gerendát is átfúrja vele, ha kell, és ez igaz az akkus fúróra is. Persze ütvefúrónak nem igazán lenne alkalmas, de hogy 2 centi fában, az azért röhej kategória.
2012. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

BLACK&DECKER a szóban forgó gép márkája!

Az azért nem olyan gagyi.

2012. nov. 2. 19:46
 8/8 Józan Paraszt ***** válasza:
2cm fában?Vicces lenne,addig fúrnak,és olyan mélyen ameddig a fúrószárad hossza bírja.Nem?Logikus,ha átfúrt 1 centit,mért ne furna át még 10-et?Úgyhogy nyugi.
2014. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!