Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tegyünk az állandó penész...

Mit tegyünk az állandó penész ellen?

Figyelt kérdés

Régi építésű téglaház, borzalmas megoldásokkal. Sajnos gáz konvekrorral tudunk fűteni, és tapéta van mindenhol. Már most elkezdett penészedni, és naponta kell törölni a penészt, és már nagyon rosszul is vagyok tőle... Bármivel törlöm le, szavó, ecet, teafa olaj...visszajön másnapra...


Egyetlen érdekesség,hogy az egész ház peneszedik, kivéve a fürdőszoba.


Azon gondolkoztunk, hogy megpróbálunk beruházni egy fűtős légkondira, és akkor azzal fűtenénk. Viszont a tapétát leszedjük? Kifessünk? megoldaná a gondot? Plusz ilyenkor tél közepén mit tudok csinálni a tapétával? Leszedem kifestek nem fog megszáradni...


Valami tapasztalat? már nagyon rosszul viseli a szervezetem, szeretném minél előbb megoldani:S


2012. nov. 7. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

egy dologtól tűnne el a penész : ha nem lennének folyamatosan nedvesek az ő tenyészhelyeik,

ezt több módon is el lehet érni,de a leghatásosabb ha kívülről valamivel leszigetelik a veszélyes helyeket,

sokkal kevésbé tud fejlődni,egy hagyományos fűtésnél is ,mert ott pl a cserépkályha a benti nedves levegőt használja el az égéshez és a kéményen keresztül folyamatosan szellőzteti a szobát,

2012. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is ugyanez volt a problémánk, bár talán nem ennyire súlyos... mi egy lakásfelújítás alkalmával, egy ilyen rendszert építtettünk ki, nem olcsó, de hál istennek, eddig tökéletesen bevált, ez lesz a második tél a berendezéssel... Ha jól emlékszem ingyenesen emennek, felmérik a problémát, és adnak árajánlatot...

[link]

2012. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy társasház...szóval a külső szigetelésen én nem tudok sokat változtatni:S
2012. nov. 7. 15:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha nem indiszkrét, mennyibe került nagyság rendileg ez a penészmentesités? Mit takar, a nem olcsó?
2012. nov. 7. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:

úgy tudom egyedi árak, van ahol alaprajz után adnak egy tól-ig árat, de csak a helyszínen pontosítanak.


mindegy mivel fűtötök, ha lesz lecsapódás a falakon. maga a festés is penészedik, hiába szeded le a tapétát.

ablakok jól tömítenek?-mert akkor feldúsul a pára és a harmatpont miatt gyorsn ki is csapódik ahol hidegebb a fal.

2012. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A festés nem oldja meg a gondokat.

A párát 75% alá kell vinni, akkor nincs penészedés.


Ezt a fórumot olvasd el, nagyon jó! Mi is ez alapján vásároltunk tavalyelőtt egy páramentesítő készüléket, minden problémánk megoldotta, 2 éve egy szem penészünk nincs, előtte 2naponta mostuk le mindenhonnan:

[link]

2012. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem voltam eddig gépközelbe... Ez a szellőztető rendszer majdnem 300.000 Ft volt... de ez egy ~135 nm-es ház, ha kisebb a ház, akkor biztosan olcsóbb lesz, de pontos árat tényleg csak ők tudnak adni...
2012. nov. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!