Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csapágy külső gyűrűjének...

Csapágy külső gyűrűjének rögzítése?

Figyelt kérdés
Le kell rajzolnom egy tengelyre ráapplikált egysorú kúpgörgős csapágyat, amit a tengelyre KMT anyával rögzítek. Kérdésem, hogy a géphez hogy/mivel rögzítem oda a csapágy külső peremét? Illetve ha ennek az ábrázolása nem egyértelmű, hogy kell lerajzolni a rögzítőelemet? Esetleg ha valakinek van képe egy ilyen alkatrészrajzról és bemásolná a linket, nagyon megköszönném!

2012. nov. 7. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szerintem nem kell túlgondolni a dolgot. egész egyszerűen a gépbe, vagy alkatrészbe, illesztéssel van rögzítve a csapágy külső gyűrűje. Amit szerintem metszetként kell ábrázolni a rajzon.

[link]

2012. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem kell külön rögzíteni. kell neki egy fészek, hogy ez milyen az csapágykatalógusból ki tudod nézni (pl. skf honlap), de külön rögzíteni nem kell.

maga a csapágy akkor áll össze, amikor a KM anyával összehúzod az egészet. a KM anya önmagában nem rögzíti a csapágyat (külső gyűrűt) a tengelyre, csak összehúzza az egészet.


itt picit legörgetve (#137 hozzászólás) van egy kép, azon szépen látszik, hogy miként is szokott ez működni:

[link]


figyeld meg, hogy miként vannak forgatva a csapágyak, ha meghúzod az anyát, akkor a két kúpon összeszorul az egész hóbelebanc.

2012. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Metszetként kell lerajzolni, köszönöm a válaszokat, így már értem a csapágyazás összeszerelését.
2012. nov. 9. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!