Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Döngölt föld padlóba lehet ásni?

Döngölt föld padlóba lehet ásni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy lehetne egy kis alagsori részt csinálni az egyik szobába. Régi parasztház és döngölt föld a padló amire rá van most egy cementlap sor terítve.


Lehet ilyeneket csinálni, hogy kiásni egy jó 2m mélységbe lebetonozni/falazni körbe. fedni és így kialakítani tulajdon képen egy új helységet?

Milyen hátrányai lennének és mik a veszélyei?

Összedőlhet a ház?


Akár csak kisebb dolgok mind pl a fürdőben a kád besüllyesztése így esetén, milyen problémákkal kéne számolni?

Ha megcsinálható, mire kell figyelni?



2012. nov. 10. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nem úgy megy! A fal most támaszkodik lefelé is és oldalt is.Ha kiásod az egyik támaszkodási pont meggyengül.Még egybeöntött betonalapnál se lehet megcsinálni!
2012. nov. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még ha lehetne is, hogy akarnád fűteni, hogy akarnál ablakot vágni bele?

Ilyen régi háznak nem valószínű az sem, hogy alapja lenne.

Mielőtt bármit is alakítani akarsz, (ráépítés) statikust kérdezz meg.

2012. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nem kioktató, én jobban tudom tárgyilagos válaszokat :) jól esik olvasni.


Azért gondoltam erre mert itt talán elkerülhetem az előbb említett statikus, építész, tetőács...stb urak horror árait. Sajnos ahhoz a réteghez tartozom aki nem tud egy építést finanszírozni. Még egy felújítást sem nagyon, viszont egy gödröt még ki tudok ásni tisztességesen, falazni is tudok és van is anyagom hozzá bőven. :P.


Köszönöm a válaszokat. Ha nem faltól falig ásod hanem a közepén egy méterszer méteres pincét már az is gondot jelenthet vajon?


A ház szintje a földszinttől magasabban van. Régen amíg nem szűnt meg a gyár még volt munkám, épülni kezdtünk egy új melléképületet amit viszont már nem tudtunk befejezni. Ennek az alja nem lett kibetonozva, így igazából lyukas (elég tisztességesen)...kb 7-8 éve nem roskadt magába :D igaz ennek beton az alapja körbe. A főházé pedig egy tégla alap.

............o

.........../.\

........../...\

......../.......\

....../...........\

..../...............\

../...................\

/_______________________\ ->tető

I.......................I

I.......................I -> a jelenlegi ház

I______..___________..__I -->esetleg padló kád?

IXXXXXI..........IXX__XXI__________ --> a talaj

IXXXXXI..........IXXXXXXI

IXXXXXI__________IXXXXXXI ---> az új helység?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXI


Amire gondoltam az egy ilyen kialakítás lenne sokkal inkább. A Kiásott rész oldalai természetesen megerősítve. Így egy jó 1,5-2 m helységet lehetne nyerni kb a szoba közepébe. Na de ez játék a gondolattal. Játszatok velem ne döngöljetek a földbe érte :P

2012. nov. 11. 00:24
 4/6 A kérdező kommentje:
húú de jó hogy az eredeti pontozást nem tartotta meg :D
2012. nov. 11. 00:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak egyetlen példa ha besüllyeszted a kádat hogy kötöd össze a lefolyórendszerrel ha a kifolyása fél méterrel lejjebb lessz mint pl a wc -é?
2012. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Építész ***** válasza:

Lakóépületben további (új) helyiség vagy épületszint kialakításához építési engedély is kellene... Elképzelésed szerint mindkettő megvalósulna.

Egyébként meg elég rizikós a dolog csak úgy belevágni: az falazat a talajnak adja át a terheket, és nem csak lefelé, hanem oldalra is bőséggel (súrlódás).

2012. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!