Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 30 x 40 cm-es versenyautót...

Gál István Máté kérdése:

Egy 30 x 40 cm-es versenyautót szeretnék építeni, elektromosat, csak nem tudom, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

2012. nov. 18. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos én a helyedben kezdeném az alapokkal.

be kell szereni elektromotort távírányítót hozzá.Ezt a legegyszerűbb ha veszel egy használt ilyen kisautót majd azt kibelezed az elektronikát belőle,meg a kerekeket.

ez az egyszerűbb része a dolognak.

Utána találd ki hogy miből szeretnéd megcsinálni a kaszniját,csinálhatod pappírból,fémből,műanyagból.Miután eldontötted ezeket utána a kérdés az az hogy milyen kocsi legyen én a helyedben a kocsi márkáját ,típusát beírnám a googleba de úgy hogy mellé írom azt hogy papper craft és így találsz nyomtatott verziót az kasznizáshoz a többi megmunkálás rajtad múlik.

2012. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és más javaslatok
2012. nov. 18. 20:22
 3/6 A kérdező kommentje:
azért eztis köszönöm
2012. nov. 18. 20:58
 4/6 gomzoli ***** válasza:
Ha eleve így áll a dolog, akkor jobb, ha papírból hajtogatod.
2012. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Házilag a kasztnit üvegszálból kellene megcsinálni. Csak ugye ahhoz kell egy forma is. Azt el lehet készíteni gipszből.


Ha távirányítósat akarsz, akkor tényleg érdemes beszerezni egy távir. autót. Persze te is megcsinálhatod az adó és vevő részt, de nem hiszem, hogy ez járható út.


Ki kell találni a felfüggesztést is, illetve a meghajtás mikéntjét. Utána ehhez meg kell csinálni az alját, ami akár már rétegelt lemezből is lehet.


Hogy őszinte legyek, én egy 30-40cm-es autóval csak akkor szaroznék, ha valami spéci típus. Akkor inkább építs egy jó kis terepjárót, vagy a versenyautó legyen méretes darab, mondjuk 1 méteres.

2012. nov. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tudod ez jö ötlet csak az mán gáz ha a rábaesik szét nem a trabaant
2012. nov. 19. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!