Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megfelelő túrakés?

Megfelelő túrakés?

Figyelt kérdés

Ebbe a kategóriába írom, mert ideálisabbat nem találtam. Szóval túrakésre lenne szükségem. Nem kell extrém Fallkniven A1-es, elég egy sima darab szikrapattintáshoz és úgy akármihez ami túrán felmerülhet. Szóval ezt néztem ki: [link]

Az acélról azt írják, hogy nem a legkeményebb, de nem is akarom én annyira erőltetni. Nem túl drága, nem is túl olcsó, tetszetős is. Szerintetek?


2012. nov. 19. 17:34
 1/4 anonim válasza:

Tetszetős kés, de én túrára nem cipelném. Nekem egy nagyon egyszerű Fiskars horgász/kerti késem van. Könnyű, jó a pengéje, fenn marad a vizen. Kemény tokja van, amibe szépen bekattan.

[link]

Igaz, hogy szikrát pattintani nem tud, de a konyhában is csomót használjuk, mert mindig ez az egyik legélesebb itthon.

2012. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:

Kérdező: valami Mora esetleg? Pl 860mg?

Előző: miért nem tud szikravetőt működtetni az a Fiskars?

2012. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen késsel lehet szikrát pattintani, csak a penge életlen oldalába javallt köszörülni egy élet, hogy ne csorbuljon a vágóéle! A célra tökéletesen megfelel az a Fiskars is, nyilván ha az ember hosszabb távon szeretne kést, akkor választ egy-egy drágább darabot. Nézegettem én is a Gerber BG tőrét, mert úgy érzem hogy egy jól átgondolt darab, aztán mutattak a sorozatból egy cserkészkést ami kétszer volt tengeren. A pengéjén rozsdafoltok vannak és nehezen lehet csukni is. Azóta az sem érdekel!


Én azt mondom menj el és nézd meg valahol személyesen, aztán csak akkor vedd meg miután a kezedben volt!

2012. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ajánlanék kettőt, belépő szint Mora Bushcraft Black, ha többet szánsz rá Kizlyar Supreme Sturm CPM 4V.
2019. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!