Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vízvezeték szerelők! Hogyan...

Vízvezeték szerelők! Hogyan kell kiütni a mosdókagylón a csaptelepnek a helyét?

Figyelt kérdés
A mosdókagylóba beépíthető csaptelepet szeretnék tenni, de a mosdókagylón nincs kiütve a helye. Alulról fölfelé, vagy föntről lefelé célszerű? Milyen szerszámmal próbáljam? Hegyes kalapáccsal apró ütögetéssel, vagy csináljak egy kiütő szerszámot valamilyen fadarabból, seprűnyéldarabból, és egy nagy ütéssel törjem ki? Nem reped szét az egész mosdókagyló?
2012. nov. 19. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ilyenbe szeretnél csapfuratot ütni? Ne haragudj, én ilyenről még nem hallottam, hogy ki kell ütni a csap helyét. Ki javasolta? Szét fog repedni az egész mosdókagyló.

2012. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Esetleg egy gyémánt körkivágóval talán ki lehet fúrni. Mekkora átmérő kellene? Ezt a kiütést még mindig nem dolgoztam fel...
2012. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog! Alulról ki van könnyítve a csap helye.

Kis, hegyes kalapáccsal, aprókat ütögetve kell FELÜLRŐL óvatosan "kikocogtatni".

2012. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Akkor elnézést kell kérjek. Én még csak úgy találkoztam vele, hogy vagy van csapfurat, vagy csapfurat nélküli.
2012. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Ennek a PDF-nek a 48. oldalán van képes leírás, hogyan kell!
2012. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi! Lemaradt a link:

[link]

2012. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
kedves megrendelő, ilyenkor olyan mosdókagylót kell venni, amibe bele van már építve. ilyennel nem szórakozunk, amikor készen lehet venni.
2012. nov. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Csakis felülről szabad !

Fogsz egy ütvefúrós (vídiás) fúrószárat és egy kalapácsot,és szép lassan elkezded felülről kocogtatni,amit pontosan kimértél a még nem létező lyuk közepén.

A vége felé a kocogtatáshoz már egy csőkulcsot valamint a kalapács fokát szoktam használni,így pontosabban követed a lyuk ívét.

Óvatosság, türelem, kb 20 percig tart !!!

2012. nov. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék hogyha a földön van még,akkor tedd egy nagy rongydarabra nehogy a felfekvő részen megsérüljön.

Jó kocogtatást,mire végzel..csengni fog a füled a porcelán hangjától :D

2012. nov. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, olyan okos vagy!


Nem mindig, nem mindenhol kapható olyan szaniter ami kellene(főleg, ha pl. nem középen kell a lyuk).

Addig amíg nem gyártottak "előfúrt" mosdókagylót, addig sem állt meg az élet!

2012. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!