Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol szerezhető be agyag és a...

Hol szerezhető be agyag és a mázazáshoz máz?

Figyelt kérdés
Agyag edényeket szeretnék készíteni.

2012. nov. 19. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ország melyik részén vagy?

Budapesten a Ceramic Centerben, például.

2012. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeged van legközelebb hozzám,gondoltam agyagot lehet találni a természetben is?A máz azt gondoltam hogy valami speckó anyag amit nem fogok találni a természetben.
2012. nov. 20. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennél azért némileg bonyolultabb ez a szakma... :-D
2012. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze ezt tudom,de csináltam már egy kicsit komplikáltabb dolgokat is,mint a fazekasság. :-D
2012. nov. 20. 18:47
 5/6 anonim válasza:

Szia, nem tudom még figyeled-e a kérdést.

Én épp ma égettem agyagot, saját bányászásból, ugyanis nagymamám udvarában van agyag. Abból csináltam két tálat és gödörkemencében, a kertben égettem 4 órán keresztül. Szép feketék lettek. Mázat nem tudom honnan lehet szerezni, de ha nagyapáink a népművészetben tudtak mázas köcsögöt csinálni Ceramic Center meg Interspar nélkül, akkor szerintem mi is elkészíthetjük itthon is.

2013. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy én is otthoni megoldásra gondoltam,de erre csak sárgaföld van,téglának jó mert régen volt erre téglagyár,de edénynek nem hiszem!

Égestést azt elektromos kemencében gondolkodom,de egyenlőre még csak az agyag beszerzésen tartok!-még mindig! :-D

2013. júl. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!