Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gyorsacélból mit készítenek?

Man4gep kérdése:

Gyorsacélból mit készítenek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Forgácsoló szerszámokat.

Ha jól tudom, a németek fejlesztették ki a II. vh. alatt, hogy nagyobb ütemben gyárthassák a fegyvereket. (Pl. ágyú, stb., csövének esztergálásához.)


[link]

2012. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, utánaolvastam és valóban pl esztergakések alapanyaga. A viszont azt is szeretném megtudni hogy egy esztergakést először lágyított állapotban kimunkálnak (ergo megkapja a "kés" alakot) és ezután hőkezelik ugyebár? vagy ez fordítva történik?
2012. nov. 21. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:

"Gyorsacélok

A gyorsacélok legjellegzetesebb tulajdonsága a nagy W-tartalom, ami nagy éltartósságot és nagy forgácsolási teljesítményt biztosit. A megengedett élhőmérséklet kb. 550-560 °C (kilágyulás veszélye nélkül). Edzési hőmérséklet 1230-1320 °C, lehűtés fúvatott levegővel, olajban vagy sóolvadékban. Megeresztés 550-580 °C-on só- vagy fémfürdőben."

[link]


Nem vagyok szakértő, de szerintem hasonló módon állítják elő, mint más acélokat, csak más az ötvözése, és az edzés-megeresztés menete, stb.

2012. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én arra lennék kíváncsi hogy kovácsolható e tűzhelyen...

Gyorsacélból készíthetsz pontozót,kalapácsot,ütleg szerszámokat,fúrókat,élhajlító szerszámot,köracél hajlítót,gyorsacélból vannak a csapágyaknak a tengelyei .

2012. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyorsacél kovácsolható tűzben, 1200 fok felett.Csakis forgácsoló szerszámokat csinálnak belőle kalapácsot pontozót lyukasztót tengelyeket soha.
2012. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyorsacél esztergakéseket nem kovácsolják kés alakra hanem gyárilag edzve rudakban szállítják és az élrészt köszörülik célszerűen meg csak.Pld 12x12x 120mm-es rúd 20x20x160mm-es rúd.20x6x140mm-es rúd, ez pld leszúrókésnek való.
2012. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!