Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehet szépen kijavítani...

Mivel lehet szépen kijavítani préselt bútorlapot? Az egyik sarkánál már kilátszik a forgács, ezt kellene befedni.

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne róla egy közeli fotó,akkor talán könnyebb válaszolni.
2012. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valami festékkel...? Csak ha helyi szinten alkalmazod, és nem teljes felületen, akkor nem biztos, hogy szép lesz az eredmény.

Vagy "bútorszegőt", vagy mi a fenét cserélni, szóval ami a lap oldalára van ragasztva. Elvileg sima vasalóval fel lehet vasalni az újat, miután eltávolítottad a régit.

2012. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha nem túl nagy felületen van, akkor lehet kapni,(rendszerint lapszabászatokban) olyan javító viaszt, amivel a kisebb sérüléseket el lehet optikailag tüntetni! [link] Például itt is!
2012. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt a kép. Kb 5cm x 4cm-ről van szó.

[link]

2012. dec. 1. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:

A képet én kértem,láthatod a többség is munkalap élére vagy hasonlóra gondolt.

A kép alapján nekem nincs sok ötletem ez elég roncsolódott rész.Talán folyékony fa ragasztót összekeverni fűrészporral és azzal javítani és csiszolni.

2012. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Nos itt láthatóan a csapolás sérült elég keményen! Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy az anyagtól teljesen elütő takarást alkalmazok. A drágább megoldás, hogy polírozott fémlemezzel (réz,rozdamentes acél) ragasztok fel egy takarást. A használt anyag attól függ, hogy milyen színű fémtárgyak vannak a helységben. Ráadásúl ezt úgy kell csinálni, hogy a bútor másik oldalán is ugyanilyen "díszítés legyen, mintha így született volna! Ebben az esetben lehetne háromszög vagy íves alakú. Ha találsz valami vékony műanyaglapot, az is megfelel, csak az a lényeg, hogy szimmetrikusan a másik oldalra is tegyél egy ugyanolyan darabot! Olyan megoldásban ne törd a fejed, ami nem vehető észre, mert valószínűleg nem lesz.
2012. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én elsőre azt találtam ki,hogy valami vékony lemezt odarakok és azt fóliázom le bútormintásra, úgy látom ti is hasonló megoldást javasoltok .
2012. dec. 1. 18:52
 8/8 Bajer ***** válasza:
Mivel a csapolás is ki van szakadva, sajnos az egész lapot cserélned kéne mert a tapaszolás, ragasztás, fémlemez nem annyira erős mint az új bútorlap.
2012. dec. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!