Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alu és réz kábel kapcsolata?

Alu és réz kábel kapcsolata?

Figyelt kérdés
Mosógép számára szereltem fel külön kismegszakítót réz kábelezéssel, de a lakás többi része mind alu, illetve a villanyórától bejövő vezeték is alu! A kismegszakítóig a rézkábelt elvittem sorkötéssel az előtte lévő kismegszakítótól, ezzel nincs is gond! De a Nulla a kötődoboz alatt egy helyre fut össze és megy a villanyóra fele! Ez egy hatalmas nagy SODORT alucsomó, minden konnektor és lámpa visszafolyó NULLÁJA itt végződik, most én ebbe kössem bele a RÉZ NULLÁT? :(
2012. dec. 5. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Még véletlenül se, mert nem egészséges. Vigyél ki egy alu szálat a nullának egy "csoki"-ba, és onnan vidd tovább a rezet, ugyanez a földelésnek is. Nem a legjobb, de ez már használható megoldás.
2012. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Te vagy, akinek melegedett?
2012. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen igen :)
2012. dec. 5. 13:24
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

sorkapoccsba kösd össze, mint 1-es írta.

egymáshoz kötni a rezet és alut tilos, mert elektrokémiai korrózió miatt a kötés egyszerűen elfog fogyni.

sorkapocs sárgareze márt jó rá.

2012. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korrekt megoldás a WAGO kötőelem, ehhez kell még WAGO alu paszta. Biztonságos, megfelelő kötést ad. Drágább mint a sorkapocs, de tényleg jó.


Egyébként érdemes nyitni egy alapot, és félretenni a lakás hálózatának újrahúzására. Tudom, nem a legolcsóbb, de hosszútávon meg fogja érni.

2012. dec. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

"Nagyon korrekt megoldás a WAGO kötőelem"


Alut nem szoktam Wagozni, csak rezet, valahogy nem bízok benne, inkább a sorkapocs /csoki/.

2012. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak natúr nem is lehet wagozni, kell a paszta hozzá. De azzal teljesen üzembiztos. De jórészt szükségmegoldás, előbb utóbb nem árt lecserélni rézre. Egyébként azért szeretem jobban a wago-t, mert nem lazul ki a kötés idővel. Természetesen megfelel a sorkapocs is, csak pár évente nem árt utána húzni.
2012. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A WAGO jó megoldás, de énis rézvezetéknél használtam csak eddig, alunál nembiztos hogy megfogja, bár jópár Newtont rányom a vezetékre, mégis az alu vezetéknek a nagy ellenállása miatt nagyobb a hőtágulása is, és tönkreteszi a WAGO-t egy villanyszerelő szerint. Sorkapocsban oldottam meg a dolgot, alut tekertem az alu-nulla csomóra, majd ezt csokival kötöttem össze a rézzel, a kismegszakítót és a kört kipróbáltam egy mosással 90 Fokon, és semmi gázt nem mutatott a dolog! Köszönöm a korrekt válaszokat !
2012. dec. 5. 23:56
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Megfelelően csináltad, örülök hogy megoldódott :)


A WAGO egyébként ugyanolyan jól működik aluvezetéknél is, csak kell a paszta.

2012. dec. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Énis kösz a válaszokat:)
2012. dec. 7. 03:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!