Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Adventi koszorúhoz miből...

Adventi koszorúhoz miből készítsek alapot itthoni hozzávalókból?

Figyelt kérdés
Teljesen be akarom borítani selyemmel, tehát semmi nem látszódna belőle, csupán a forma lenne a fontos. Nincs valami ötletetek, mert olyan helyen élek, ahol venni nem tudok?
2012. dec. 7. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha valami (kb. 60-80 cm magas) kerti gazt össze tudsz szedni, csap alatt lemosod a sártól, körbe-karikába összefogod, összekötözöd, és megszárítod. Ha kell, esetleg egy vékony szál dróttal, vagy kötöző-zsineggel körbe-tekered, hogy az esetleges oldal-ágak is szépen hozzásímuljanak a nagy karikához.


Utána be tudnád borítani, és az egyéb díszeket is rárakni.

2012. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A múltkor neten láttam egy szuper olcsó ötletet, wc papír gurigából csinált koszorú alapot. szerintem tök jó, mindjárt megpróbálom megkeresni neked
2012. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

megvan:

[link]

2012. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, mindkét ötlet nagyszerű és kivitelezhető. És nem kerül semmibe.
2012. dec. 7. 14:42
 5/9 Zsolt75 ***** válasza:
Mondjuk száraz szalma se lenne rossz vagy vékony hosszú ágacskák ,amik hajlékonyak. Egybefogod őket és megkötöd gyűrűt formázva. Szerintem ennek amúgy is az a lényege , hogy természetes anyagból legyen ne valami MŰ-ből.
2012. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, és amikor írták a gazt, nekem is eszembe jutott, hogy van összekötözve szőlővenyigénk, és az is megadná neki a durva alapot, aztán valami puhával lehet finomítani rajta.

És köszi!

2012. dec. 7. 16:53
 7/9 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem ha a venyigét beáztatod egy kicsit megpuhul és könnyebb hajlítani.... Ezt a kosárfonók is alkalmazzák, igaz nem szőlővenyigével ha jól tudom, de az elv hasonló.

Akár gőzölni is lehetne, az mégjobban puhítja a fát. Próbáld ki ha az előzőek nem hoznak sikert. Eg 10l es edénybe teszel fel vizet és fölé helyezed a vesszőket. Pár perc gőzölés után hajlíthatóbbak.

2012. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Van egy nagyon jó egyszerű ötletem, idő kell hozzá csak.

Én újságpapírból csináltam az egészet. Az koszorúalapom alapja valami ilyesmi volt: [link]

Innen volt az ötlet. Csak nem kell hozzá semmi vödör vagy ilyesmi. Csak kb 3 ilyen összesodort papírka széleit összeragasztottam, és ki is jött egy kis karika(ami a linken a 4.lépés első képén van, ez lett az alapom kb) Nah innentől újságpapírt vágtam csíkokra és körétekergettem, ferdén, folyamatosan. Amikor elfogyott a kis csík, akkor hozzáillesztettem a következöt és így folyatattam körbe körbe, míg elég vastag nem lett. Ha kész akkor pedig fehér A4es papírból is vágtam ugyanilyen csíkocskákat, és azzal körbe bevontam, így a színes papír sem látszódott ahol esetleg a fenyőág nem takart úgy. Nagyon szép, stabil koszorúalapot kaptam, a semmiből szinte. Tényeg csak idő kell hozzá, meg egy kis ügyesség.

2012. dec. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez is nagyon jó!
2012. dec. 8. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!