Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Padlásszobás házam felső...

Padlásszobás házam felső szintjét szigetelném. Lehet így?

Figyelt kérdés
Hogy minél olcsóbban jöjjünk ki, belülről tennék rá hungarocellt a plafonra is és az oldalfalra is, aztán lehálózni és kifesteni. Ez járható út vagy lepenészedik tőle a ház? A padlás felől nem szeretném, mert drágább és szerintem nem is lesz olyan hatékony, mert akkor a falat és a födémet is át kell fűteni.

2012. dec. 10. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A belső oldali hőszigetelések inkább kényszer megoldások szoktak lenni, főleg műemléki homlokzatnál.


Belső hőszigetelésnél mivel a falad hideg marad, ezért a falra lecsapódik a levegő párája, és a hőszigetelés alatt penészesedés alakulhat ki.


Ha belső oldalon van a hőszigetelés, akkor mindenképp kellene párazáró fólia a hőszigetelés alá, amivel az a gond hogy teljesen folyamatosnak kell lennie, különben semmit nem ér. Plusz alapból jó ha szakember megvizsgálja az ügyet páratechnikailag, ráadásul ha már a párát bezárod, akkor azt valahol ki is kell szellőztetni, ami ugye megint plusz költség.


Ráadásul folyamatos használatnál az kifejezetten előny hogy átmelegíted a falat is, mert a külső hőszigetelés a meleg nagy részét bent tartja, így a fal visszasugározza a hőt a lakásnak. Belső hőszigeteléssel pont a hőtároló képességet lövöd ki és csak a levegőt fűtöd, ami utána hamarabb ki is hűl.


Ha teheted akkor kívülről hőszigetelj.

2012. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre így nehéz válaszolni. A belső hőszigeteléssel nagyon kell vigyázni, kerülni kell, ha lehet.


Tetőt többnyire szarufaközben és a szarusorok tetején érdemes hőszigetelni, de ehhez terméeszetesen el kell távolítani a fedést előtte. Így általában ezt a tetőszerkezet teljes cseréjével szokták megoldani. Hívj egy építészmérnököt, aki megnézi, mi van megépítve és a lehetőségekből mit lehet kihozni.

2012. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vajda Blandina ***** válasza:
Van a mondás, hogy a szükség törvényt bont. A tetőtéri szigetelések általában belső oldali hőszigetelésnek tekinthetők, nincs olyan szerkezet, ami a hőt tárolná. A mai előírások szerint a szarufák alatti szigetelés egyébként is szükséges, mivel a szarufa maga is hőhíd lehet. Az utólagos belső oldali szigetelésre vannak külön erre a célra kifejlesztett termékek. Ha ezt nem szeretnéd, akkor lehet egyéb szigetelőanyag, a fontos az, hogy gondosan oldjátok meg a párazárást. Még jobb, ha nem Hungarocellt - azaz EPS-t használsz, hanem XPS-t, PUR-t de leginkább szálas szigetelőanyagot. A polisztirollal
2013. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vajda Blandina ***** válasza:
bocsánat ... leütöttem egy gombot. SZóval a polisztirollal hangtechnikai problémák szoktak lenni. Ami még fontos, hogy tűzbiztonsági szempont miatt a glettelés megfelelő vastagságú legyen. Összességében pontosabb választ tudnák adni a meglevő rétegrend ismeretében. A belső oldali szigetelésről sokat olvashatsz a www.parafa.net oldalon Jó szigetelési munkákat és boldog új évet kívánok :)
2013. jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A külső hőszigetelés jobb lenne, de egy padlásszoba födémjét, csak belülről tudod hőszigetelni, általános a lécváz közötti kőzetgyapot. A nagyobb térfogatsúlyú jobb, de drágább.

Keress rá: "tetőtér beépítés rétegrendje" A hungarocell használatát ez esetben kerüld.


A falak felfűtésébe fordított energia amúgy nem vész el. Lomhábban melegszik fel, de lassabban is hűl ki. Télen ennek semmi jelentősége, de nyáron kánikulában hasznos a falak hőtehetetlensége.


Kellemesebb egy 24 fokos szobában aludni klíma berendezés nélkül, mint egy 30 fokosban izzadni, vagy fizetni a klímaberendezés áram fogyasztását.


Ökölszabály: Ha mégis belső oldalon hőszigetelsz, a párazáró réteg a belső oldalon legyen. Maximum 10% -ban mehetsz bele a rétegek közé - pl. berakhatod a gipszkarton alá -.


Megjegyzés:

A padlásszoba az a cserepek alatti szint, azt nem akarod jobban védeni a hidegtől?

Ha lakótér, akkor valamennyire szigeteltnek kellene lennie.


Szerintem vendégelj meg egy szakembert.

2013. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!