Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen motor lenne jó a...

Milyen motor lenne jó a tolókapura vagy van valami olcsó megoldás?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy amit lehet venni motort az drága nem lehetne valami más motort használni ? vagy esetleg vala hogy csökkenteni a költségeket?

Köszi a válaszokat előre is.



2012. dec. 18. 20:20
 1/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha van esztergályos ismerősöd, akkor a fogasléces rendszerhez tartozó fogaskereket kellene illeszteni egy közönséges lada ablaktőrlő motor tengelyéhez és ez elég erős erre a célra. Bontókban talán még van, de az ötlet nem kamu, mert van ilyen kapu ami működik, persze az elektromos ellátást meg kell oldani!
2012. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kösz olvastam róla de nem hittem volna h az olyan erős de lehet mivel gondolom a 12v os és az erdeti kapunyito motor is 12 vos hogy érted hogy az áram el látást meg kell oldani?
2012. dec. 19. 20:17
 3/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
Hát arra gondolok, hogy a motor magától nem fog működni, tehát a vezérlő elektronikát azért még meg kell valahogy oldani! Gondolom távirányítóval lesz működtetve, ezért tettem ezt a megjegyzést! Egyébként nyílván sok múlik azon is, hogy mennyire sikerül könnyen mozgathatóvá tenni a kaput! Arra is figyeljetek, hogy a megvezetést ilyenkor télen fagymentesíteni kell, mert a jég és hó okozhat gondokat!
2012. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!