Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vastag fűtéscső le lett...

Vastag fűtéscső le lett redukálva vékonyra és nem forog a víz a vékony csövekben? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Problémám:Régi központi fűtésem van gázkazánnal,öntöttvas radiátorokkal és vastag csövekkel,nemrégen egy szobát újitottunk és a házban menő fővezetéket megcsapolva hozzákötöttek egy nagyon kevés padlófűtést(kb 30m-t 16mm-es csővel) + szintén a fővezetékről vezettek a padló betonzata alatt 20mm-es csővel kb.10métert és a végére szintén öntöttvas radiátort raktak.A gond hogy hiába van keverőszivattyú a kazánnál a régi bekötési rendszerben jó a fűtés az új csövekben pedig nem forog a viz és éppen hogy langyos a radiátor és a padlófűtés csövei.A szerelők szerint kicsi a szivattyum Grundfos 45W os igy vettem ujat ami 90W-os 3fokozatú,de semmi változás.

2012. dec. 22. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A víz nyilván a kisebb ellenállás felé, azaz a vastagabb régi csövön fog áramlani. A "mecsapolás" nem jó módszer, ez az egész el van fuserálva, ahogy értem.

[link]


Így néz ki sematikusan?

2012. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keringetőszivattyú a 3. fokozatban van?

Légtelenítettél?

Csapok alul felül teljesen nyitva vannak?

Radiátor új? Nincs eldugulva?

2012. dec. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A régi rendszer radiátorait korlátozd kissé a szelepekkel.
2012. dec. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól írja az utolsó!
2012. dec. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen!Nincs a régi radiátorok előtt sehol csap.Tehát nem tudom rákényszeríteni hogy a vékony csövekben forogjon a víz. Amúgy légtelenítettem, az új csövekhez pedig raktak fel automata légtelenítőket,dugulás nincs,a keverő max. teljesítményen üzemel,de a víz nem forog.
2012. dec. 23. 12:08
 6/7 Zsolt75 ***** válasza:

Mindenképp az a baj amit már előttem is írtak, hogy a kisebb keresztmetszetű csövön kevesebb víz áramlik át.


Én a helyedbe a nyomó ágra tenném a keringetést és ha jól értettem van már 2 szivattyúd a vastagabb csövekre tenném az egyiket a vékonyabbakra a másikat. Ha szabályozható a szivattyúd akkor ezzel is lehet állítani hova mennyi víz menjen.


Ha egy szivattyúd van mégis akkor le kell folytani a vastagabb részt, hogy kiegyenlítsd a különbséget, ez azonban lehet, hogy rontja annak a résznek a hatásfokát.


Ami még problémás , hogy a padlóba nem vezetünk sosem olyan meleg vizet mint a radiátorba. Ezt keverőszeleppel, hőcserélővel szokás megoldani, de láttam olyat is ahol a radiátor visszatérőjét vitték a padlóba. Javaslom te is ezek közül válassz, mert a direkt betáp nem jó.

2012. dec. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért egy szivattyúnak illene minden irányba elnyomni a vízet ,nem csak a könnyebbik irányba.( ha víz csapra raksz egy slagot ,a vége teljesen nyitott,és van rajta egy kis lyuk akkor ott nem nyomja a vízet?) Az is lehet ,hogy a padlózatban és az alatta levő vezetékről lekapja a hőt a padlózat ,és igy már nem kellő meleg a víz ,ami a radiátorba megy. Mennyire szigetelt az ajzat alatti rész?Rakj fel rajzot,méretekkel,nyitott v zárt rendszer,milyen kazán?stb.
2013. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!