Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Járólappal burkolása a konyhán...

Járólappal burkolása a konyhának, fürdőszobának mennyire nehéz? Saját kezűleg megoldható vagy jobb szakemberre bízni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gyakorlatod, akkor ne kezdj bele, mert nem egyszerü simára lerakni, és az ember már igen kis egyenetlenségeken is meg tud botlani.


Erre inkább szánd rá a pénzt a szakemberre, különben sok évig minden nap mérgelödhetsz rajta.

2012. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Relatív kinek mi a nehéz, de ha még nem csináltál ilyet és nem is láttad hogyan csinálják a mesterek, akkor ne kezdj bele magad.


Nemcsak szakmai tudás és tapasztalat kell hozzá hanem gyakorlat is.

2012. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valamilyen jártasságod a kőműves munkában és betonoztál, simitóztál és tudsz vonalban vagy hálóban lapokat fektetni és tudod használni a lécet mikor nézed soronként és keresztbe a szintezést akkor nem gond. DE előtte el kell tervezned, hogy hol kezdel, hol fejezed be, mert esztétikai szempontból nem mindegy. Továbbá lényeg, hogy milyen alapra teszed és egyenletesen tudsz -e a lapok alá anyagot tenni. Jó ha előre felrajzolod a függő falon,hogy mennyi a ragasztó réteggel együtt a lap magassága. Erre azért van szükség, hogy nehogy a helyiség legutolsó soránál épp hogy csak kell a lap alá anygot tenni. Tehát minden tekintetben fel kell készülni. Ha Te csinálod akkor min. egy 50-est megspórolsz., Igaz, ha becsúszik valami és azt nem tudod kijavítani akkor életed végéig nézheted és leginkább hallgathatod.
2012. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Azt meg ne is említsük, hogy amikor vágni kell a csempét, akkor agy a ciki!
2012. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem állnék neki pedig párszor láttam már hogyan csinálják.


Kell hozzá pár szerszám amit ha nem tudsz kölcsönkérni akkor meg kell venned, ez is pénz.

A legnagyobb kockázat hogy ha leteszed, azt hiszed hogy jó, de miután megszáradt akkor észreveszed hogy ferde némelyik és az egyik sarkuk kiáll a síkból. Na akkor törheted fel és dobhatsz ki mindent.

2012. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én hozzá mernék fogni...sokszor láttam már hogyan csinálja édesapám....persze az tény hogy sok szerszámmal jár na és a csempevágó??? ha olyan anyagában olyan járólapot veszel,ami nehezen törik,nem ott fog törni ahol elvágtad
2012. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van gyorsvágó ja /vagy kér/ akkor vehet hozzá olyan korongot ami vágja a lapot. Egyébként ha van pénze ugy is hiv szakembert, ha nincs akkor viszont kénytelen hozzáfogni. Valamikor el kell kezdeni. Legfeljebb a fürdőbe kezdi és mire a konyhába kerül már lesz némi gyakorlata.
2012. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem maradok a mesternél.
2012. dec. 29. 13:59
 9/10 kolosi robert válasza:
Jol teszed ha a mesterembert valasztod.A legnagyobb nehezseg pont a furdoszobaban van.A lefolyonal kell tudni a szoget kialakitani,hogy a viz jol lefollyon es ne kifele.Amikor lattam,hogy a szakember atlosan elvagta a jarolapot,rajottem,hogy mennyire nem ertek hozza!
2013. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jancsiur válasza:
100%
Először is ha bele kezdesz ne kapkodj. Nézd meg milyen az ajzat amire rakod.mert ha egyenletlen akkor azzal kezd,hogy ki javitotod. Padloponnal a mélyedéseket,a kiállásokat le kel levésni lecsiszolni Maga a lerakást azzal kezd,hogy ragasztó nélkül rakd ki az egyik sarkot derékszögben kezdőként fal-tól fal-ig (mert meg lepő de a helységek nem mindig derékszögesek és a fallak sem mindenűt egyenesek)és nézd meg hogy fogja kiadni a csempe,kellesz-e vágni.Ha igen akkor menyit. A vágást ha nagy érdemes két oldalra tenni,vagy egy oldalra ahol nem látszik pl takarja a konyha szekrény.Kezdés kor érdemes ki csapózsinórral kettő egyenes vonalat keresztirányban derék szögben kicsapni és az után rakni a csempét. Használj fuga keresztet még a nagyok is használnak. Ne keverj sok ragasztót egyszerre és csak egy csempének a helyét csináld meg egyszerre. Ahhoz hogy a cseppék egy síkba legyenek használj vízmértéket. Rakd rá a csempére és ezzel nézheted hogy síkba vannak-e a lerakott csempék. Ha alacsonyabb akkor szed vissza és tegyél alá ragasztót ha magasabb akkor gumikalapáccsal óvatosan igazisd meg.Közben fugák közül és a csempéről a ragasztót vizes ronggyal távolisd el és ne hagyd rákötni. Ha vágni kell a csempét akkor mindig egésszel kezdj és hagy ki a vágottnak a helyet és majd legvégén vagdald le és rad be azokat.Nem egy nagy mutatvány láttam már kezdőtől majd nem tökéletes munkát és 20 év munka tapasztalattal rendelkező szakembertől csúnya munkát.Csempét meg kiszámolják ott ahol veszed a helység méretéböl és bele számolják a vágást is
2013. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!