Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » HOgyan lehet horgolt dolgokat...

HOgyan lehet horgolt dolgokat házilag keményíteni?

Figyelt kérdés

Horgoltam néhány fülbevalót és szerintem jobb lenne ha keményebb lenne, olvastam a cukros vizes illetve a lisztes vizes megoldásról.

Nekem olyan kellene ami nem okoz majd semmilyen kellemetlenséget mondjuk ha melegebb lesz az idő ,csak fehér színű fonalat lehet keményíteni, színes nem fakul ki?

a cukros azért nem tetszik mert azt írták hogy melegben meglágyul


2013. jan. 8. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél tartós keményítőt, az nem fakít ki semmit, és mosás után is kemény marad a kézimunka.
2013. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
milyen az a tartós keményítő hol keressem,mennyibe kerül? mondjuk fülbevalókat nem mosnám!
2013. jan. 8. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Flakonban van, és a DM-ben, vagy a Müllerben biztosan van. De lehet, hogy a Tescoban is.

Ha sokat használod a fülbevalót, azt ki kell néha mosni is.

2013. jan. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

akkor lehet veszek olyat de meddig kell áztatni hogyan történik maga a keményítés vagy ez úgyis rá van írva a flakonra?

a mosásnál én attól tartok hogy a kampó tönkremegy (ezüst színű nikkelmentes ) ,lehet egy kettőnél le tudom venni de van olyan amelyiknél elekötöttem, ráadásul csináltam gémkapocsból is egy formát és azt kötöztem körbe fonallal, hogyan mossam az ilyen fülbevalókat? nem fog rosdásodni?

2013. jan. 9. 10:17
 5/8 A kérdező kommentje:
rozsdásodni
2013. jan. 9. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Búzakeményítő... bármilyne háztartási boltban kapható.

Rá van írva a használata...

De úgy kell, hogy elkeversz keményítőt vízben, csomómentesre, aztán lobogó vízhez öntöd, és kicsit összeforralod még. Állandóan kevergetve.

Aztán hagyod, hogy kicsit hűljön, és abban átmosod a keményíteni való cuccokat. Majd megszárítod. Ha szárazak, akkor fogod csak látni az eredményt.

Vasalás sem árt neki.


De egy pár kicsi fülbevalóhoz nagyon kevés keményítő is elég. Ha semmi más keményíteni valód nincs (terítők, függönyök) akkor felesleges megvenni. Inkább kérsz egy fél kanállal a szomszédtól. :-)

2013. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nekem kukoricakeményítőm van, az is jó szerinted? a bolti vegyszerek nem adnak tartósabb eredményt ellenben a házi módszerekkel?

csak fülbevalókat keményítenék

2013. jan. 9. 21:50
 8/8 anonim válasza:
Nagymamám cukros vízzel szokta :)
2014. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!