Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Óvóhely építéssel kapcsolatos...

IQnindzsa kérdése:

Óvóhely építéssel kapcsolatos linket vagy könyvet keresek? Esetleg érdekelne, hogy milyen szaktudású embert kellene keresni aki tud válaszolni laikus kérdésekre. (Mélyépítés? )

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag azt szeretném ha a pincéből egy földalatti óvóhelyem nyílna a családom számára. Azt szeretném megtudni ,hogy mi a gyakorlati megvalósítás módja. Minden választ előre is köszönök!

2013. jan. 11. 11:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
2013. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Fogarasi Árpád sosem fejezte be az 'ojjektumot' és különben is föld feletti építésű. Én pincéből akarom ,hogy nyíljon és föld alatt kell legyen. Tudom ,hogy kicsit lelombozó ,hogy a viccesnek szánt linket nem veszem viccesre. :D A kérdésem komoly volt, kérlek ti is komolyan válaszoljatok. Előre is köszönöm. :)
2013. jan. 11. 11:35
 3/27 kunu lenke ***** válasza:
Szia !Szerintem Statikust illetve Mérnököt keress ezzel kapcsolatosan ?!
2013. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem lomboz le, sosem tudni, hogy humor herold írja a kérdést, vagy komoly.


Ha komolyan gondolod, akkor ahogy írták, kell keresned egy statikust. El kell döntened, hogy az óvóhely mégis mitől védjen? Pontosan határozd el magadban. Utána jöhet a statikus, utána nézel az engedélyezésnek is. Tudnod kell, hogy pontosan mit is akarsz.

2013. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Építészmérnököt és ő majd konzultál statikussal. Mindkettőjükre szükség lesz az engedélyeztetésnél, de az építész tudja jobban átlátni és összefogni az épületszerkezeti, statikai, kivitelezési és szabályozási kérdéseket.
2013. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat. :) Másodszor... bár nem említettem de nekem az lenne a lényeg ,hogy szinte senki se tudjon róla. Másnéven : Nem akarom engedélyeztetni. Vagy egy lépésről lépésre szájbarágós könyvet keresek vagy egy olyan szakembert aki képes megtervezni és minden lépést elmagyarázni és ha kell esetleg besegíteni. Ne nevessetek ki ezekért ,de csak akkor látom értelmét a dolognak ,ha nem tud róla az egész utca meg 20 hivatal...

Az irány megvan : Épitészmérnök + statikus. Ezek a szakemberek. Magát az építést magam akarom megoldani. Valami ilyesmire gondolok, csak nem 5 szobát és 20 év munkát kell odagondolni. :) (Némi angoltudás szükséges)


http://www.youtube.com/watch?v=afWbI8sUOnY

2013. jan. 11. 13:37
 7/27 anonim ***** válasza:
Engedélyeztetni muszáj lesz. Ugyanúgy van értelme, ha tudja a hivatal, nem kell elmondani, hogy óvóhely lesz, lehet az betonpince is, ráadásul "kulcsot" adni úgysem kell mindenkinek a bejáratához, csak Ti fogjátok tudni használni. Egy szakember megtervezi neked, de szerintem ezt egymagad házilag nehezen tudnád kivitelezni. Ha mégis, akkor az olyan is lenne. Ha már tényleg óvóhelyet akarsz, akkor csináld meg rendesen, ne egy olyat, ami csak látszatra véd.
2013. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Irdatlan költségekre számíthatsz, ha munkagödör ásása nélkül, a föld alatt akarsz építkezni. Metrót se véletlenül drága építeni. Arról nem beszélve, hogy hova tennéd azt a rengeteg földtömeget, amit kiásol? (ha feltételezzük, hogy munkagödör nélkül, feltűnés nélkül építkezel, akkor ez minimum kétszerese az óvóhely légtérfogatának). Mindenképpen jelentős teherforgalom lenne nálad az építés ideje alatt, elképzelhetetlen, hogy ne füleljenek le - akkor pedig aztán nagyon nagy bajba kerülsz. Vagy szétszórod a törmeléket, mint a Remény rabjaiban? :))
2013. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
A kitermelt föld szétterítése nem gond. A hugomék telkét amúgy is fel kell tölteni. :) Ezt a kétszeres légtérfogat dolgot nem nagyon értem... Elmagyarázod?
2013. jan. 11. 23:13
 10/27 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy egy betonkockát be tudj vasalni, ki tudj betonozni, körbe kell tudnod járni. Ez egy min. 1,5 méteres helyet feltételez a kocka eredeti mérete körül. Ráadásul gondoskodnod kell arról is, hogy míg dolgozol, ez a földtömeg ne omoljon rád. Hát izgi. :) Bár én építészként biztos nem vinném vásárra a bőrömet. :)
2013. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!