Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 6m2-es szoba festéséhez hány...

6m2-es szoba festéséhez hány liter festék kell?

Figyelt kérdés
Színes (gyári színes, szóval nem én keverném ki) festékre gondoltam. Mennyire kiadós az ilyen festék, és hány doboz kell belőle? OBI-ban láttam ilyen lapos téglalap alakú kisebb dobozokban ilyen festékeket!

2013. jan. 11. 19:51
 1/4 Zsolt75 ***** válasza:
A falfelület területét ha kiszámolod abból meg lehet tudni, hogy mennyi festék kell. A festékeken rajta van , hogy mennyi az anyagszükséglet, de kb 10m2/liter egyszeri átfestés esetén, de legalább 2x át kell festeni.
2013. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van egy rétegű festék is. Számold ki a fal felületét és add hozzá a mennyezetet is. Ha meg van a négyzetméter, a szaküzletben segítenek az eladók.
2013. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kunu lenke ***** válasza:
Jó estét.Figyelembe kell venni azt is,hogy milyen színű a jelenlegi és milyen színt szeretnél felhordani!A világos színre ha jóval sötétebbet akarunk felvinni az 99% ,hogy az első réteg nem fedi majd el!Sőt az sem mindegy,hogy milyen festékkel szeretnéd lefesteni !Van sok fajta gyantás,vizes,stb.Ha poros a fal ajánlatos akár mély alapozóval előbb lekenni a felületet mert a port is megköti ugyanakkor a felület sem lesz foltos,de azért mindenképpen a festéket is fel kell keverni használat előtt,mert ha nem teszed attól is csíkos foltos lehet! A 2,5 kg körülbelül 25 m2 re elég egyszeri kenéssel,viszont felhasználáskor 1-2 dl vizet hozzá szoktunk tenni,mert ha túl sűrű szemcsésnek tűnik a fal száradás után,mint a csiszolóvászon felülete közelről nézve.
2013. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsolt75 ***** válasza:
100%
Igen van egyrétegű festék is csak valójában nem igaz , hogy egy rétegben takar. :-) Kipróbáltam, mégpedig világosabbat festettem sötétre. Az átfedéseknél csíkos lett és csak a második festéskor tűnt el. Ez jó reklámszöveg, de valójában nem igaz, hogy egyrétegű.
2013. jan. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!